De Facto

Nacionālās drošības komisija nespēj strādāt

De Facto

Latvija spiesta atcelt dažus no ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumiem

Latvija zaudē cīņu par Miluša sodu, bet atņem viņam pilsonību

«De facto»: Latvija zaudē cīņu par Miluša sodu, bet atņem viņam pilsonību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvijas institūcijas vairs nemēģinās panākt cietumsoda izciešanu Germanam Milušam, ziņo LTV raidījums "De facto". Tieslietu ministrijā (TM) paskaidroja – brīdī, kad Latvija uzticēja sprieduma izpildi Krievijas valstij, jebkādas tiesības to apstrīdēt ir zudušas.

Raidījums atgādina, ka pirms 12 gadiem Germanam Milušam piesprieda piecus gadus ilgu cietumsodu par kukuļošanu. Milušs meklēja Jūrmalas domes deputātu, kurš apmaiņā pret kukuli nobalsotu par Juri Hlevicki kā pilsētas mēru. Rokudzelžus Milušam tā arī neuzlika – uzņēmējs izrādījies Krievijas pilsonis, aizbēga uz kaimiņvalsti un uzturas tur. Krievija savus pilsoņus uz ārzemēm neizdod.

Latvija panāca, ka Krievijas tiesas atzīst Latvijā pieņemto spriedumu Milušam un pieņem to izpildīšanai – Eiropas Padomes konvencija paredz šādu kārtību.

Taču Maskavas tiesa mainīja Miluša sodu – piecu gadu ilgu cietumsodu aizstāja ar piespiedu darbu pastāvīgajā darba vietā.

Tieslietu ministrijas (TM) pārstāvis sarunā ar LTV paskaidroja, ka formāli Krievija ir ievērojusi starptautiskās normas. Tā ir pārņēmusi Miluša lietu, atzinusi Latvijas tiesas spriedumu un uzskata Milušu par vainīgu kukuļošanā. Latvijai nav iespēju izteikt jebkādas pretenzijas par to, ka Krievijas tiesa izmanījusi sodu – Eiropas Parlamenta konvencija to neparedz.

"Mēs diemžēl secinājām, ka te nekas nav iespējams, nekas nav darāms. Līdz ar mūsu lūgumu Krievija pieņēma izpildei mūsu lēmumu, un tagad tā ir citas valsts jurisdikcija, mēs nevaram iejaukties viņu darbā," intervijā LTV raidījumam teica TM Starptautiskās sadarbības departamenta direktora amata pienākumu izpildītājs Ilvars Turkopuls.

Latvijas iestādes bija spiestas arī izņemt Germanu Milušu no starptautiskajā meklēšanā izsludināto sarakstiem. Nākamgad, kad viņš būs izcietis Maskavas tiesas piespriesto atviegloto sodu, Milušs drīkstēs izbraukt no Krievijas un, kā atzīmē LTV, nekas neliedz viņam iebraukt Latvijā.

Kaut Latvijas pilsonību viņam nesen atņēma, Milušs var pieteikties Šengenas vīzai. Vienīgais izņēmums, ja Latvija iekļaus viņu tā sauktajā "melnajā sarakstā".

Nedz Ārlietu, nedz Iekšlietu ministrijas šādu iespēju pagaidām nekomentē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti