De Facto

Divu miljonu vērtas kļūdas

De Facto

Neskatoties uz krīzi, Somija ir gatava uzņemt 30000 bēgļu

Būvniecības birojam nepietiek naudas būvinspektoriem; tērē publicitātei

«De facto»: Jaunizveidotais Būvniecības kontroles birojs metas tērēt naudu publicitātei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 8 mēnešiem.

Kaut gan jaunais Būvniecības valsts kontroles birojs nav līdz galam nokomplektēts, tas jau izvēlējies tērēt lielus līdzekļus, lai iepirktu sabiedrisko attiecību aģentūras pakalpojumus, ziņo LTV raidījums “De facto”.

Vasarā atklātā konkursa procedūrā birojs izvēlējās aģentūru “Porter Novelli”, kas par 29 000 eiro nodrošinās komunikācijas stratēģiju un publicitātes pasākumu plānu.  Augusta sākumā birojs noslēdza ārpakalpojuma līgumu, kas paredz – gada laikā katru mēnesi gandrīz divus ar pusi tūkstošus eiro pārskaitīs komunikācijas aģentūrai.

Būvniecības birojā jau ir uz pilnu slodzi algots sabiedrisko attiecību profesionālis. Taču vadība apgalvo, ka šis darbinieks strādā pie mājaslapas izstrādes un bez aģentūras piesaistes iztikt nevar.

Kaut gan birojam ir līdzekļi, lai iegādātos pirmās nepieciešamības tehnisko aprīkojumu, tomēr speciālistu, pēc pašu teiktā, trūkst. Bija plānots nākamgad aicināt darbā vairākus jaunus būvinspektorus. Birojā skaidro, ka tas, visticamāk, nenotiks, jo iestāde nesaņems pieprasīto papildus finansējumu.

“De facto” aprēķināja – ar līdzekļiem, ko birojs iztērēs komunikācijas stratēģijai, pietiktu, lai vismaz  gadu algotu vienu būvinspektoru.

To apstiprina arī birojā. „Mūsuprāt, ir ļoti svarīgi tas, kādā veidā mēs informāciju sniedzam sabiedrībai un arī tālāk jau nozares speciālistiem, to nevar noniecināt,” skaidro  Būvniecības valsts kontroles biroja direktors Pēteris Druķis. „Sākuma brīdī mums ir īpaši svarīgi, kādā veidā mēs veidojam savu komunikāciju, nevis tad, kas esam sākuši kaut ko nepareizi komunicēt, un tad kaut ko sākt labot. Negribu līdzināties sliktajiem būvniekiem, kas no sākuma būvē, tad zīmē dokumentāciju,” saka Druķis.

Biedrības “Sabiedrība par atklātību “Delna”” direktors Gundars Jankovs sarunā ar “De facto” pauž, ka šāds iepirkums ir nelietderīga naudas izšķērdēšana: „Birojam būtu jārūpējas par kompetentu inspektoru piesaisti, kas kontrolē ēkas. Iestāde ir izveidota, lai garantē drošas būves, un, tērējot naudu komunikācijai, mēs to nepanākam.”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti