De Facto

Noteikumus par izmešu kvotu naudas sadali pieskaņo Ventspils interesēm

De Facto

IT ekspertu trūkums apgrūtina noziegumu izmeklēšanu

Šaubas par fonda «Labdaris.lv» darbību

De facto: Bažas par organizācijai «Labdaris.lv» saziedotās naudas izlietojumu

Pazīstamās labdarības organizācijas “Labdaris.lv” darbība ir necaurspīdīga, attieksme pret klientiem – neētiska un saziedotas naudas ceļš neskaidrs, atklāj LTV raidījums “De facto”.

Labdaris.lv mājaslapā vāc palīdzību vairāk nekā 40 projektiem, pērn organizācijai saziedoti gandrīz 200 tūkstoši eiro. Taču šīs naudas liktenis līdz galam nav skaidrs. Populārākais ziedošanas veids – telefona zvans. To arī visvairāk reklamē “Labdaris”. Taču pie visiem personīgiem palīdzības lūgumiem ir viens un tas pats telefona numurs un nauda nonāk kopīgā katlā, to atzīst arī organizācijas vadītājs Aleksandrs Čistovs. Viens no bijušajiem “Labdara” klientiem sarunā ar “De facto” norādīja – tā arī nav saņēmis līdzekļus, ko viņam ziedoja ar telefona starpniecību.

Līgums, ko Labdaris.lv noslēdz ar saviem klientiem, pieļauj iespēju, ka klientiem saziedotie līdzekļi tiks lietoti ne tikai nepieciešamās operācijas, rehabilitācijas vai medikamentu apmaksai, bet arī citiem izdevumiem. Vienošanās arī paredz, ka, ja ziedojuma saņēmējs to pārkāpj, cilvēkam saziedotie līdzekļi paliks organizācijai. Viens no bijušajiem organizācijas klientiem, kas vēlējās palikt anonīms, “De facto” atklāj: “Cilvēki baidās aiziet, jo zina, ka “Labdaris” atņems to naudu, kas jau savākta. Viņi saka – ja jūs aiziesiet, nauda paliks citam cilvēkam”.

Un pārkāpt līgumu ir ļoti viegli. Ja “Labdara” pienākumi ir vien daži, tad klientam ir veselas divas lapas ar stingriem nosacījumiem. Tostarp – ir liegts sarunāties ar žurnālistiem bez “Labdaris.lv” pārstāvja klātbūtnes.

“De facto” norāda, ka nav skaidrs arī tas, kā apmaksā organizācijas aktīvistu un arī paša Aleksandra Čistova algas. Faktiski organizācijas brīvprātīgie ir nodarbināti citos Čistovam piederošajos uzņēmumos. Sarunā ar LTV uzņēmējs stāsta, ka nodarbojas ar “dažādiem projektiem”, taču kas tie ir, viņš neatklāj.

Iepriekšējais Aleksandrs Čistova labdarības projekts - biedrība “Varonis” - iedzīvojās vairāk nekā 30 000 eiro nodokļu parādos, to apmaksai pat lūdza ziedojumus, turklāt algām  un telpu īrei tērēja daudzkārt vairāk ziedotāju naudas, nekā to labdarības organizācijai atļauj likums.

“De facto” ir zināms par daudziem gadījumiem, kad palīdzība nelaimē nonākušajiem vairs nebija vajadzīga vai situācija mainījusies, bet līdzekļi joprojām vākti. Daudzi no tiem vēl šonedēļ atradās organizācijas mājaslapā. Piemēram, vienam zēnam ir sagādāts lūgtais  aprīkojums, specializēto pārtiku no šī gada apmaksā valsts, taču līdzekļu vākšana tiem joprojām tika veikta.

Organizācija palīdz arī Krievijā dzīvojošajiem. “De facto” novēroja, ka vienā gadījumā slimā bērna māte sociālajos tīklos ir paziņojusi, ka līdzekļi operācijai ir atrasti, bet “Labdaris” naudas vākšanu mājaslapā turpināja vēl 10 dienas. Organizācijas vadītājs sarunā ar “De facto” norāda – visticamāk, viss minētais esot pārpratums un informācija tiek aktualizēta.

Saistītie raksti
8 komentāri
Laura
Es ari ziedoju reiz konkretam projektam, bet ta ka naudinja pie projekta neparadijas, rakstiju vairakas reizes kas noticis ar to naudu. Atbilde bija, ka nauda ir sanemta un pievienota projektam, bet tas nekad ari netika uzradits. Neziedojiet kadai personigai kabatai.
Pāvels Degterenko
Nu dieniņ... Bija tik cienījams raidījums... Ticēju, ka ir patiesības cirtēji, izrādās meļu bars. Žurnāliste ienāk svešā birojā un apgalvo, ka labdara birojā par labdari neko nav dzirdējuši. Cienītā, tas nebija labdara birojs, tajā stāvā ir arī citi īrnieki. Stulbums? Diez vai! Kāds mērķis šādai apmelošanai?
Andris Asaris Asaris
Kā var dzīvot ar apziņu ja esi kādu cerību pievīlis, kāda maza bērna sapni nozadzis? Kā lai saprot to ja Cilvēks, kas ir ņēmis no sevis nost, no sava mazumiņa, lai ar to dalītos, kam vēl vairāk trūkst, bet ir cilvēki, kas to brutāli nozog? Vai šādi cilvēki ir tiesīgi sevi saukt par cilvēkiem? Šai ziņai ir jālido vēja spārniem, lai šādu necilvēku organizāciju kā labdaris.lv , kurai labdarība nozīmē, krāpniecisku biznesu, apturētu!
Andris Asaris Asaris
graudēj, tavam ziedot.lv arī būtu lietderīgi paskatīties savas milzīgās administratīvās izmaksas jo citādi sanāk, nāk uz labi atalgotu darbu...
Gauja
Tas, ka nāk uz labi atalgotu darbu, nav nekas nepareizs, jo cilvēkiem ir jādzīvo, jāuztur bērni. Galvenais, lai organizācijai var uzticēties un ir pilnīgi skaidrs, kur nauda aiziet. Ziedot.lv uzticību ir ieguvis, labdaris.lv - ne.
Andris Asaris Asaris
Nu nebūsim naivi, vairums šādas "labdarības organizācijas" ir domātas, lai palīdzētu gan savām gan citām firmām, izvairīties no nodokļiem,kā arī piesaistīt caur dažādām programmām naudu un brutāli to nozagt! It sevišķi šāda veida organizācijām, populāra krāpniecība ir citas valsts pilsoņu (parasti Krievijas un NVS) "palīdzību" sponsorēšanu, jo to izlietojumu praktiski nevar izkontrolēt! Ziniet šitie necilvēki, kas labdarību izmanto krāpniecībai ir pelnījuši elli! Aicinu ignorēt šo organizāciju!
graudējs
ziedot.lv un punkts.
Māris
Organizācijas dibinātājs un A.Čistovs ir labi zināms personāžs. Jau agrā bērnībā nodarbojās ar zagšanu un krāpšanu. Zaga no garažām un pagrabiem. Zināms, ka viņš pierunāja savus kaimiņus galvot dzīvokļa remontam kredītu, ielika durvis, logus un ar to arī viss beidzās. Bankai naudu neatdeva, galvotājs zaudēja savu mājokli. Tajā pašā dzīvoklī viņš bija atstājis divus vai vairāk suņus uz vairākām dienām bez pārtikas un ūdens. Suņi cieta badu, beigās pēc ilgas gaudošanas dzīvoklī tos atbrīvoja ugunsdzēsēji. Viens no suņiem pamanījās izbāzt galvu caur vēdināšanas režīmā atstāto logu un pakārās/iesprūda. Ļoti bēdīgi. Vairāk info [email protected]
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti