Dienas ziņas

Valsts iestādes neaprīkos ar atjaunojamās enerģijas iekārtām

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpilī skolotāju trūkst arī vāju valodas zināšanu dēļ

Daugavpilī skolotāju trūkst arī vāju latviešu valodas zināšanu dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Šogad jaunais mācību gads sācies ar ziņām no daudzām skolām par pedagogu trūkumu. Izņēmums nav Daugavpils skolas un bērnudārzi. Tur gan viens no iemesliem ir arī nepietiekamās latviešu valodas zināšanas.

Pašlaik Daugavpilī trīs dažādās skolās un klasēs nenotiek datorikas, ķīmijas, latviešu valodas un literatūras stundas, jo trūkst skolotāju. Nepietiekams ir arī angļu un franču valodas, matemātikas skolotāju skaits. Tas tiek risināts, slodzes sadalot starp esošajiem.

"Jā, diemžēl šobrīd nenotiek. Visi pārējie tiek aizvietoti – vai nu skolotāji strādā paralēlajās klasēs, paralēlajās grupās. Viena skola ir piesaistījusi studentu, viena skola ir piesaistījusi pensionētos skolotājus," pastāstīja Daugavpils Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova.

Izglītības pārvaldes vadītāja pastāstīja, ka problēmas ar valsts valodu lielākoties  ir pirmsskolas pedagogiem.

To apliecināja arī Valsts valodas centra pārstāvis Vilnis Kušķis: "Ir veikta pārbaude 14. pirmsskolas izglītības iestādē Daugavpilī, kur no 30 pedagogiem pieciem ir konstatēta neatbilstība valsts valodas lietojumā. Kā arī 2. pirmsskolas izglītības skolā no 16 pedagogiem ir konstatētas neatbilstības diviem pedagogiem."

Līdz ar to daļa pedagogu pašlaik izglītības iestādē veic citus darba pienākums. Lai gan pašvaldība piedāvā apmaksātus latviešu valodas kursus, daži tomēr ir izteikuši vēlmi aiziet no darba.

Savukārt Daugavpils Individuālo sporta veidu skolā, kur pirms diviem mēnešiem konstatēts ievērojams skaits treneru ar nepietiekamām latviešu valodas zināšanām, situācija atrisināta, piesaistot 12 jaunus trenerus. Seši, kuri bija pensijas vecumā, izlēmuši doties pelnītā atpūtā.

"Deviņi sporta treneri uz šo brīdi nepiedalās profesionālās ievirzes izglītības programmas īstenošanā, gatavojas pārbaudes veikšanai," pastāstīja Daugavpils Individuālo sporta veidu skolas direktores pienākumu izpildītāja Kristīne Alžāne.

Daugavpils izglītības iestādēs pārbaudes vēl turpinās, taču tikai skolas var izlemt, kādu rīcības plānu īstenot attiecībā uz tiem pedagogiem, kuriem valsts valodas prasmes līmenis neatbilst nepieciešamajai pakāpei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti