Daugavpilī remontdarbus piedzīvos vienīgais tilts pār Daugavu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 9 mēnešiem.

Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde rīko iepirkuma konkursu par deformācijas šuvju atjaunošanas darbiem uz Vienības tilta kreisās puses balstiem. Darbu veicējs kļūs zināms augustā, un tie varētu ilgt aptuveni četrus mēnešus. Šajā laikā autovadītājiem būs jārēķinās ar neērtībām, jo satiksmes kustība notiks tikai pa vienu joslu. Bet ceļš līdz tuvākajam tiltam Sventē ir aptuveni 15 kilometru attālumā.

Daugavpilī remontdarbus piedzīvos vienīgais tilts pār Daugavu
00:00 / 04:18
Lejuplādēt

Daugavpils Vienības tilts tika atklāts pirms 85 gadiem, 1935.gada novembrī, toreiz savienojot divas pilsētas – Daugavpili un Grīvu, kas tagad ir viens no Daugavpils mikrorajoniem. Simboliski tas ir arī tilts starp Latgali un Sēliju. Autovadītājiem būtiskākais – tas ir vienīgais tilts pilsētā, kas savieno abus Daugavas krastus. Tātad – noslogots.

Pēdējie lielākie remontdarbi uz šī tilta notika pirms 30 gadiem, kad uz vecajiem tilta balstiem tika uzklāts jauns tilts. Pirms nepilniem 10 gadiem tiltam tika mainītas deformācijas šuves. Pienācis laiks to kārtējai nomaiņai, pastāstīja Daugavpils komunālās saimniecības pārvaldes vadītājs Aivars Pudāns.

Deformācijas šuvēm ir sava loma tilta eksistencē, un tām ir jābūt kārtībā, skaidroja inženieris, ”Komunālās saimniecības pārvalde” vadītāja vietnieks Artūrs Džeriņš. Vienkāršu iedzīvotāju acu skatam šie bojājumi gan nav pamanāmi un arī nav draudīgi satiksmes kustībai pa tiltu.

Pirms 85 gadiem 300 metrus garā Daugavpils tilta pāri Daugavai izbūve izmaksāja 1,27 miljonus latu.

Tas, cik izmaksās Daugavpils Vienības tilta šuvju nomaiņa, nebūs zināms līdz iepirkuma konkursa beigām. Visdrīzāk konkursa rezultāti tiks paziņoti jau šomēnes.

Līdz ar darbu uzsākšanu, zinot satiksmes intensitāti, autovadītājiem būs jārēķinās ar neērtībām, kas varētu ilgt pat četrus mēnešus, pastāstīja Džeriņš.

Jārēķinās, ka

remontdarbi visdrīzāk notiks laikā, kad atsākies arī mācības skolās, kas radīs papildu satiksmes slodzi Vienības tiltam.

Autovadītāji uz plānotajiem Daugavpils Vienības tilta remontiem raugās ar dalītām jūtām. Kāds pielāgosies sastrēgumiem, kāds izvēlēsies citu tiltu Sventē vai uz šo laiku izvēlēsies palikt otrpus Daugavas.

Korekcijas remontdarbu laikos un izpildes termiņos iespējamas arī Covid-19 izplatības dēļ.

Daugavpilī Vienības tilts pār Daugavu.
Daugavpilī Vienības tilts pār Daugavu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti