Daugavpilī notiek festivāls "Latgales Māla Trauks".

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Festivāla ietvaros notiek gadatirgus, tiek veidoti māla trauki, kurinātas krāsnis un apdedzinātai darbi, popularizējot senās podniecības tradīcijas.

Jau trešo dienu Daugavpils pulcina ap pussimta keramiķu no dažādām pasaules malām uz pirmo Māla mākslas festivālu "Latgales Māla Trauks". Festivāla ietvaros notiek gadatirgus, tiek veidoti māla trauki, kurinātas krāsnis un apdedzinātai darbi un kopumā popularizēts senais podniecības amats. Arī šodien Daugavpils Skulptūru dārzā turpinās darboties keramikas izstrādājumu gadatirgus. Visu šo nakti, kas ritēja muzeju nakts pasākumu ietvaros, Daugavpils Māla mākslas centrā kurinājās lielais malkas ceplis. Šorīt tā kurināšana beigusies un jau sešos vakarā no lielā malkas cepļa tiks ņemti ārā keramikas darbi. Tas būs šīs nakts brīnums, tā stāsta pasākuma rīkotāji un Daugavpils keramiķi. Plašāk par to kā Daugavpilī rit I Starptautiskais Māla mākslas festivāls "Latgales Māla Trauks", mūsu Latgales novada korespondentes Silvijas Smagares ierakstā.

***

Daugavpils keramiķi Lilija Zeile, Ilona Šauša un Jānis Sajevskis ir tikai no daži no tiem Daugavpils podniekiem, kas šajās dienās kuplina 1. starptautisko māla mākslas festivālu Latgales māla trauks Daugavpilī, tas, kā stāsta mākslinieki pulcējis viesus- ap pussimta keramiķus no daudzām pasaules valstīm un to darbus šajās dienās Daugavpilī arī var baudīt.

Šo nakti, kad visā Latvija bija muzeju nakts Daugavpils māla mākslas centrā bija karsti, notika ugunšovs, jo tika kurta senā malkas krāsns, kurā tika likti šajā naktī tapušie māla darbi, un šovakar pēc krāsns atdzišanas muzeja naktī tapušo brīnumus varēs palūkot ik viens, kurš atnāks uz cepļa izņemšanu, stāsta Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeja direktore Ruta Ģiptere.

Bet tie kuri šodien nepaspēs aplūkot šajā naktī lielajā krāsnī tapušos darbus var nebēdāt, jo šo darbu izstāde vēl vismaz mēnesi būs skatāma Daugavpils māla mākslas centrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti