Daugavpilī nedaudz pieaug pirmklasnieku skaits, vidusskolnieku skaits strauji sarūk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Daugavpilī jauno mācību gadu šogad sāks 808 pirmklasnieki jeb par 24 vairāk nekā pērn, aģentūrai LETA prognozēja Daugavpils vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova. Savukārt 10.klases audzēkņu skaits, kā arī kopējais skolēnu skaits Daugavpilī šogad atkal ir samazinājies. Turpināt mācības vidusskolā šogad nolēmuši vien 513 skolēni, kas ir par 136 audzēkņiem jeb 21% mazāk nekā pērn.

Par 405 audzēkņiem jeb aptuveni vienu skolu Daugavpilī jaunajā mācību gadā būs samazinājies arī kopējais skolēnu skaits. Pēc prognozēm, 3.septembrī uz Daugavpils mācību iestādēm dosies 8640 apmācāmie. Skolēnu skaita samazinājumu Isupova skaidroja gan ar demogrāfisko situāciju, gan arī ar to, ka daudzi vecāki, kas iepriekš devušies peļņā uz ārzemēm, tagad ņem sev līdzi arī bērnus.

Vismazākais pirmklasnieku skaits Daugavpilī tika reģistrēts pērn, bet vislielākais - 2000 - 1995./1996.mācību gadā. Neskatoties uz skolēnu skaita samazinājumu, nevienu no eksistējošajām mācību iestādēm Daugavpilī šogad nav plānots slēgt. Skolās arī neesot kadru problēmu.

Uzsākot jauno mācību gadu, par savām prioritātēm Daugavpils mācību iestādes ir pasludinājušas mācību motivācijas veicināšanu, atbalstu skolotājiem inovatīvu metožu izvēlē un apguvē, lai veicināt darbu ar mazāk sekmīgiem skolēniem, darbu ar talantīgajiem bērniem, dzīvesprasmju apguves sekmēšanu un skolēnu pilsoniskās apziņas veicināšanu, akcentēja izglītības pārvaldes Vispārējās izglītības nodaļas vadītāja Ināra Sprindžuka.

Patlaban Daugavpils Izglītības pārvaldes pakļautībā ir 18 vispārizglītojošās iestādes - 13 skolas, kuras realizē vidējās izglītības programmas un piecas skolas, kuras realizē tikai pamatizglītības programmas, un viena profesionālās izglītības iestāde. Turpinās darboties arī viena ārpusskolas iestāde, kura realizē interešu izglītības programmas - Bērnu un jauniešu centrs "Jaunība".

LETA.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti