Daugavpilī iepirks 47 jaunus autobusus; turpina jaunas tramvaja līnijas būvniecību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

Daugavpilī tiek īstenoti vairāki tramvaju līniju būvniecības un pārbūves projekti, tostarp līdz 2023.gada beigām plāno pabeigt jaunas tramvaju līnijas būvniecības 1,9 kilometru (km) garumā. Tāpat nākamgad ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu Daugavpilī plāno iegādāties 47 videi draudzīgus autobusus, informēja Satiksmes ministrija (SM).

Janvārī ir noslēgusies gadu ilgusī tramvaju līnijas pārbūve posmā Parādes iela – Cietokšņa iela – Cietoksnis. Līdz ar līnijas pārbūvi un kontakttīklu nomaiņu 1,5 km garumā esot nodrošināta mūsdienīga tramvaju elektroapgādes sistēma un tramvaju kustības regularitāte. Tramvaja kustība ir kļuvusi līdzenāka, drošāka un ātrāka, norādīja ministrija.

Veidojot jaunu tramvaja līniju, turpinās būvniecība Vaiņodes ielas posmā 1,9 km garumā. Līnijas izbūve paredzēta līdz 2023.gada jūnija beigām. Tā savienos divas pilsētas apkaimes – Ķīmiķu rajonu un Stropus. Cietokšņa ielas un Vaiņodes ielas tramvaju līniju būvniecībai kopumā ir piešķirts ES fondu finansējums 10 miljonu eiro apmērā.

Paplašinot tramvaja maršrutu tīklu, Daugavpilī no 24.janvāra kursē 4.tramvajs pa jaunizveidoto maršrutu no Maizes kombināta uz dzelzceļa staciju. Tas Jaunbūves apkaimes iedzīvotājiem ļauj nokļūt pilsētas centrā un atpakaļ bez nepieciešamības pārsēsties citā sabiedriskajā transportā.

Pagājušajā gadā noslēdzās projekts, kura ietvaros notika jaunas tramvaju līnijas izbūve 2,26 km garumā posmā 18. novembra iela – Veselības iela – Stropu ciems Daugavpilī, kā arī veikta tramvaju līnijas pārbūve 2,06 km garumā posmā Vienības iela – Stacijas iela, ieskaitot 18. novembra un Ventspils ielu krustojumu, un iegādāti astoņi jauni zemās grīdas tramvaji. Projekta kopējās izmaksas ir 15,29 miljoni eiro, no kuriem ES fondu finansējums ir 12,99 miljoni eiro.

Decembrī Centrālā finanšu un līgumu aģentūrā iesniegts izvērtēšanai projekts, kas paredz līdz 2023.gada beigām jaunas tramvaju līnijas izbūvi 2,10 km garumā pilsētas centra posmā no esošā tramvaju galapunkta Stacija savienojumam ar Cietoksni, esošo tramvaja līniju posmu Smilšu ielā, Jātnieku ielā un 2. maršrutā 4,5 km garumā pārbūvi, kā arī sešu jaunu tramvaju vagonu iegādi. Kopējais ES fondu finansējuma atbalsts ir 23,18 miljoni eiro.

Ar ES fondu finansējuma atbalstu kopsummā 12,75 miljonu eiro apmērā līdz 2023.gada beigām Daugavpilī plānots iegādāties 47 videi draudzīgus autobusus. Novembrī noslēgts līgums par 20 jaunu, ar saspiesto dabasgāzi darbināmu autobusu iegādi līdz 2022.gada decembrim. Savukārt tuvākajā laikā tiks noslēgts līgums par vēl 15 jaunu videi draudzīgu autobusu iegādi.

Papildus līdz 2023. gada beigām ar ES fondu finansējuma atbalstu kopsummā 2,75 miljonu eiro apmērā  plānots īstenot vēl vienu projektu par 12 jaunu, videi draudzīgu autobusu iegādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti