Dienas ziņas

"Twitter" aptur Trampa kontu

Dienas ziņas

Pret Covid-19 vakcinēs visus mediķus

Daugavpilī ekspluatācijā pieņemtas "Saules skolas" ēkas

Daugavpilī ekspluatācijā pieņemtas «Saules skolas» ēkas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 4 mēnešiem.

Daugavpilī, lai arī tā ir otra lielākā Latvijas pilsēta, pēdējā piecgadē pilsētbūves tempi tieši jaunu ēku būvniecībā bijuši lēni. Vien pērnā gada nogalē pilsētā ekspluatācijā nodota jauna būve – Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skolas” ēku komplekss.

Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skolas” direktore stāsta, ka visai ilgs laiks pagājis, kopš izdevās īstenot ieceri un sagaidīt jaunās ēkas būvniecību. Būtībā pie skolas vecās ēkas ir uzbūvēti klāt divi jauni korpusi, kas bija nepieciešams, lai izveidotu speciāli pielāgotas telpas un darbnīcas topošajiem dizaineriem, kā arī skolai trūka tādu svarīgu telpu kā pasākumu zāle un kustību nodarbību telpa.

“Jāsaka, ka tie ir pieci gadi kopš projektēšanas sākuma, kopš idejas izveidot vienotu skolas kompleksu, caur būvniecības darbiem, un šodien mēs esam tajā situācijā, ka būvniecība ir pabeigta un mēs jau varam sākt iekārtot skolas telpas, lai iespējami drīz varētu sākt arī mācīties," stāsta Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skolas” direktore Inguna Kokina (“Latgales partija”).

Daugavpils domē piebilst, līdz ar skolas jaunās ēkas būvniecību izdevies sakārtot iepriekš degradētu teritoriju, bet, kāpēc nav notikusi citu jaunu objektu būvniecība, – prioritāte bijusi sakārtot un atjaunot jau esošo infrastruktūru. 

“Pēdējos gados parsvarā mums ir savesta kārtībā ielu infrastruktūra. Vairāk pievērsām uzmanības tieši teritoriju sakārtošanai, labiekārtojumam, tāpat arī daudz bērnu laukumu mums parādījās. Vairāk tādas sadzīvei domātas lietas tika būvētas," norāda  Daugavpils pilsētas domes Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītāja Santa Pupiņa.

Līdz šim paveikto iedzīvotāji un viesi vērtē apmierinoši. Piekrīt, ka prioritāri jāsakārto jau esošā infrastruktūra. Bet, runājot par būvniecības nozari kopumā, vietējās būvfirmas “Belmast Būve” vadītājs norāda – drīzāk jaunu objektu būvniecībā pasūtījumu skaits samazinājies privātajā un komercsektorā, un šobrīd būvnieki praktiski turas uz valsts un pašvaldību pasūtījumiem.

“Ir valsts finansējums, ir Eiropas finansējums, ir savukārt privātais vai komercfinansējums, kad tiek būvētas dzīvojamās mājas, veikali, noliktavas. Uzskatu, ka šī otrā daļa, kas attiecas uz komercbūvniecību, tā ir ļoti niecīga," pauž SIA “Belmas Būve” valdes priekšsēdētājs Aleksejs Turčenko.

Daugavpilī daudz līdzekļu šobrīd vēl tiek ieguldīts arī rūpniecisko zonu infrastruktūras sakārtošanā un turpinās pašvaldības iestāžu ēku rekonstrukcija, kā arī citu sabiedrisko ēku atjaunošana un vides labiekārtošana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti