Daugavā pie Jēkabpils ūdens līmenis kopumā samazinājies par diviem metriem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Daugavā pie Jēkabpils turpinās vienmērīga ūdens līmeņa pazemināšanās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Diennakts laikā ūdens līmenis krities par aptuveni 70 centimetriem. Kopš sestdienas rīta, kad Daugavā pie Jēkabpils ūdens līmenis sasniedza augstāko atzīmi pēdējās desmitgadēs, tas samazinājies par aptuveni diviem metriem.

Jēkabpils novērojumu stacijā ūdens līmenis sāk slīdēt zem septiņu metru atzīmes. Tas vēl saglabājas virs oranžā brīdinājuma kritērija – 6,6 metri virs stacijas nulles punkta.

Ūdens straumei drupinot un kausējot ledu, daļa upes Jēkabpilī atbrīvojusies no vižņiem.

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (Latvijas Zaļā partija) intervijā Latvijas Radio atzina, ka trešdienas rītā redzams, ka ledus Daugavā ir izgājis visā pilsētas garumā. "Tas nozīmē, ka ledus bīstamība mums ir krietni mazinājusies," sacīja Ragainis.

Intervija ar Jēkabpils novada domes priekšsēdētāju Raivi Ragaini
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pēc viņa teiktā, patlaban strādā 15 sūkņi, un sagaidāms, ka tie darbosies vairākas dienas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) informēja, ka vakarā no VUGD Jelgavas daļas uz Jēkabpili tika pārdislocēta augstas veiktspējas sūkņu stacija, lai ugunsdzēsēji glābēji varētu iesaistīties ūdens atsūknēšanas darbos. Deviņos vakarā ugunsdzēsēji glābēji Tvaika ielā Jēkabpilī uzsāka šļūteņu izvietošanu un sūkņa stacijas uzstādīšanu.

Kopumā izvilkti 600 metri šļūteņu, lai varētu nodrošināt ūdens pārsūknēšanu uz Daugavu.

Vienpadsmitos vakarā uzsākta ūdens pārsūknēšana no novadgrāvja uz Daugavu.

Astoņos no rīta darbu norises vietā ūdens līmenis bija krities par apmēram 40 centimetriem. Darbu veikšanai izvēlēta vieta, kurā satek pieplūdušie ūdeņi, kas tālāk tek pilsētas virzienā. Šodien darbs notikuma vietā turpināsies. Šorīt uz Jēkabpili devies arī Daugavpils konteinervedējs ar sūkņu staciju, norādīja VUGD.

Augšpus Jēkabpils vēl nav sācies gaidāmais ūdens līmeņa kāpums Daugavā. Pie Zeļķiem un Pļaviņām ūdens līmenis svārstās un ir zemāks par gada sākumā sasniegto maksimumu.

Daudzviet Latvijā applūdušas upju palienes. Lielā daļā upju ūdens līmenis sācis kristies, bet upēs valsts austrumu daļā tuvākajās diennaktīs vēl gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti