Dienas ziņas

Lāstekas apdraud cilvēku drošību

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

No pilsētām izved sniegu

Daudzas pašvaldības steidz izvest sniega kaudzes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lielākajā daļā Latvijas teritorijas sniega kārtas biezums mērāms pat vairākos desmitos centimetru, tādēļ, tīrot brauktuves un ietves, izveidojušās arī sniega kaudzes. Daļu no tām tagad daudzās pašvaldībās steidz izvest un atzīst, ka šī ir neierasta situācija.

Sniegputenis brauktuves pamatīgi sašaurinājis un autovadītājiem daudzviet ielu krustojumus, pārējas un pieturas jau grūti pārredzēt. Tādēļ vakar vēlā vakarā, kad satiksme rimusies, sniegu izveda no vairāk nekā 20 vietām Valmierā.

"Pašvaldība iedod mums uzdevumu, kas ir prioritātes. Šobrīd tās ir pārejas, pie skolām, pie bērnudārziem, lai redz cilvēkus, lai redz bērnus. Tad mēs to arī darām pa naktīm tā, lai nevienam netraucējam," stāstīja SIA "Proplant" pārstāvis Uldis Brizovskis.

Pēdējo divu dienu laikā no pilsētas izvesti vairāk nekā 800 kubikmetri sniega. Vienā kravā ietilpst aptuveni 20 kubikmetri jeb 5 līdz 10 tonnas.

Darbs ir laikietilpīgs –  vispirms sniegu sašķūrē vienkopus, tad ar tehniku to iekrauj, lūkojot līdzi, vai, ar kausu ņemot sniegu, netiek sabojātas ceļa zīmes un cita infrastruktūra.

"To, kas mums jau bija plānots sākotnēji, drīz jau būsim iztērējuši, bet nu nekad nav tā, ka paliktu kaut kas neizdarīts naudas trūkuma dēļ, lai par to iedzīvotāji ir mierīgi. Tāda situācija nenotiks," stāstīja SIA "Valmieras namsaimnieks" valdes priekšsēdētājs Andris Kabraks.

Valmieras novada pašvaldībā piebida, ka šobrīd sniega izvešanas izmaksas ir grūti lēst, jo samaksa veicama par izvesto sniega apjomu.

Sniega izvešana no šaurākajām ielām vecpilsētā sākta arī Cēsīs. Arī tur ceļi atbrīvoti jau no 800 kubikmetriem sniega.

"Sniega izvešanai mēs atsevišķi resursus neplānojam. Šogad šis bagātīgais sniegs, tās ir papildu izmaksas izvešanai, līdz ar to mazāk paliks tīrīšanai," sacīja Cēsu novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Baiba Eglīte.

Arī Talsos, kur snigšana bija sevišķi intensīva, šodien vairākās centrālajās ielās un krustojumos turpina aizvākt sniega kalnus. 

"Lielā sniega apjoma dēļ nav iespējams pienācīgi iztīrīt gājēju ietves, velosipēdistu celiņus, jo vienkārši fiziski nav, kur šo sniegu likt. Mums primāri ir nodrošināt piekļuvi visiem publiskajiem objektiem, skolām, slimnīcai, veselības centram," teica Talsu novada pašvaldības pārstāve Inita Fedko 

"Latvijas Autoceļu uzturētājs" līdz šim no pilsētas uz Talsu lidlauku izveduši 450 kubikmetrus sniega. Iztīrīti arī daži daudzdzīvokļu namu pagalmi. Tas, cik daudz līdzekļus sniega izvešana prasīs no pašvaldības budžeta, vēl nav zināms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti