Dienas ziņas

Mazdārziņus posta nepieskatīts liellopu ganāmpulks

Dienas ziņas

Turpina apzināt vētras radītos zaudējumus

Darbu sāk O. Kalpaka militārā vidusskola

Darbu sāk Oskara Kalpaka militārā vidusskola

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

No pirmdienas, 5. jūlija, pirmoreiz Latvijā audzēkņu uzņemšanu sāk pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskola. Topošie instruktori līdztekus vispārējiem priekšmetiem padziļināti apgūs inženierzinātnes, angļu valodu, fizisko sagatavotību un militāro mācību. Jaunā mācību iestāde divus gadus atradīsies Tukuma novada Kandavā, bet pēc remontdarbu pabeigšanas pārcelsies uz Rudbāržu muižu Kuldīgas novadā.

Jaunajā mācību gadā Kandavā  pirmoreiz durvis vērs  pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskola jeb, vienkāršāk sakot, kadetu kalve.

"Mērķis ir ļoti vienkāršs. Mums ir jādomā par mūsu virsnieku eliti, par mūsu bruņoto spēku izglītību, sākot jau no jaunās paaudzes. Un mums Latvijā pašlaik nebija neviena profesionāla tāda tehniskā vidusskola, kas sagatavotu jauniešus militārajam dienestam, ja viņi to izvēlas. Mēs ceram, ka tiešām šeit veidosies mums tāda virsniecības kadetu elite, jo tā principā ir kadetu skola," sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!").

 Mācību iestāde pagaidām atradīsies Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma telpās. Koplietošans telpas būs kopīgas, bet mācībām iedalītas savas klašu telpas. Kadetu skolas audzēkņi ikdienā valkās formas tērpus, bet tā nebūs vienīgā atšķirība.

"Nedaudz atšķirīgs dienas režīms, jo viņi sāks rītu ar rīta rosmi. Pēc tam būs ikdienas mācības  vispārizglītojošajos priekšmetos, bet būs liela daļa nodarbību, kas notiks poligonā ārpus klasēm," stāstīja profesionālās vidusskolas direktors, pulkvežleitnants Intars Kušners.

Pirmdien, 5. jūlijā, sākas uzņemšana jaunajā pulkveža Oskara Kalpaka profesionālajā vidusskolā.

Lai kļūtu par šīs skolas audzēkni, nepietiks tikai ar labiem rezultātiem tikai fiziskajos pārbaudījumos. Vērā tiks ņemtas arī zināšanas citos priekšmetos, īpaši matemātikā.

Interese par jaunajām iespējām esot liela. Vēl pirms izsludinātā datuma saņemti 19 elektroniskie pieteikumi, no kuriem aptuveni pusi iesniegušas meitenes.

"Sešas balles matemātikā mēs esam nolikuši kā vienu no kritērijiem, jo paredzēts mācīties padziļināti eksaktos priekšmetus, it sevišķi matemātika, jo šie priekšmeti ir vajadzīgi nākošajiem virsniekiem, kas izvēlēsies studijas Aizsardzības akadēmijā, it sevišķi Jūras spēku fakultātē un Gaisa spēku fakultātē," skaidroja Kušners.

Mācības šajā skolā audzēkņi varēs uzsākt pēc 9. klases beigšanas, bet tas gan nenozīmēšot, ka turpmāk visa dzīve jāsaista ar militāro karjeru. Izglītību varēšot turpināt arī jebkur citur, bet ieliktie pamati eksaktajos priekšmetos ļaus izvēlēties arī tādas mācību iestādes kā Rīgas Tehnisko universitāti.

Plānots, ka Oskara Kalpaka vārdā nosauktā profesionālā vidusskola Kandavā atradīsies divus mācību gadus, bet pēc tam pārcelsies uz Rudbāržu muižu. "Rudbāržu  muiža ir pazīstama ar to, ka šeit sākās mūsu Neatkarības karš. Šeit pulkvedis Kalpaks pieņēma lēmumu cīnīties par brīvu un demokrātisku Latviju," piebilda ministrs.

Uzņemšana noslēgsies 30. jūlijā. Šogad plānots uzņemt 25 audzēkņus, bet pēc pārcelšanās uz atjaunoto muižu varētu tikt uzņemti līdz 200 audzēkņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti