Panorāma

Aicina vākt Covid-19 laika liecības

Panorāma

Par krīzēm informēs īsziņās

Darbu sāk e-Saeima

Darbu sāk e-Saeima

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Saeimas deputāti tagad varēs piedalīties Saeimas darbā – pieņemt likumus un iecelt amatpersonas, neizejot no mājām. No ceturtdienas, 21. maija, visiem parlamentāriešiem ir iespējams strādāt attālināti, izmantojot e-Saeimu.

Pilnvērtīgi piedalīties Saeimas darbā, neizejot no mājām, būs iespējams ar platformas palīdzību, izmantojot e-parakstu. Sistēma esot skaidri saprotama un viegla, taču ne visi deputāti ir gatavi to izmantot un tā vietā dosies strādāt uz plenārsēžu zāli.

Jauno sistēmu ceturtdien, 21. maijā, izmēģināja 87 deputāti, daži arī no savas dzīvesvietas. Bet dažiem vēl būs jāpārvar tehniskas grūtības. Par jauno pakalpojumu priecājas ne visi deputāti, norādot, ka parlamentam ir pienācis laiks atgriezties normālā darba režīmā un jautājumus izlemt klātienē.

E-Saeimu jeb attālināto sēžu norisi nodrošina uzņēmums SIA "I". 

Līgums par attālinātu sēžu nodrošināšanu tika noslēgts šā gada maijā. Attālināto sēžu norises ieviešana un uzturēšana pusgadam izmaksās 59 230 eiro. 

Saeimas Revīzijas komisijas priekšsēdētājs Kaspars Ģirģens ("KPV LV") pārmet, ka "ārkārtējās situācijas aizsegā" par attālināto sēžu risinājuma iegādi noslēgts līgums ar SIA "I" un to, ka uzņēmums pērn nav veicis saimniecisko darbību un šogad vien aprīlī pirms līguma slēgšanas palielinājis pamatkapitālu.

"Kā uzņēmums bez pieredzes spēja uzvarēt šajā konkursā? Līdz ar to es pieturos pie tā, ka šo programmu es nelietošu un iesaku Saeimas deputātiem ātrāk atgriezties zālē," teica deputāts.

Uzņēmuma valdes loceklis Kirils Solovjovs pārmetumus noraida.

"Es no Ģirģena sagaidu divas lietas. Pirmkārt, atvainošanos. Es nezinu, vai tas ir speciāli, ka viņš apmelo, vai viņam pietrūkst zināšanu. Uzņēmuma pārskats tiks iesniegts tad, kad pienāks laiks, kā to prasa likums," norādīja SIA "I" pārstāvis.

Pirmais pārbaudījums jaunajai sistēmai būs nākamnedēļ, kad Saeima galīgajā lasījumā skatīs administratīvi teritoriālās reformas likumu.

Sistēmas izstrādātājs norāda, ka neesot jautājuma, vai sistēma izturēs garās deputātu debates, jautājums esot, cik ilgi paši deputāti tās izturēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti