Dienas ziņas

Gaisa monitorings Ventspils skolā

Dienas ziņas

Dzīvnieku viesnīca tagad arī Rēzeknē

Iepazīstina ar jauno īres namu Smiltenē

Darbaspēka piesaistīšanai Smiltenē attīsta dzīvojamo fondu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lai attīstītu dzīvojamo fondu, arī Smiltenes novada pašvaldība, sekojot Valmieras piemēram, pirms diviem gadiem sāka īres nama būvniecību. Projekta īstenošanai pašvaldības kapitālsabiedrība saņēma valsts līdzfinansējumu –  200 tūkstošus eiro. Tagad daudzdzīvokļu nams ir pabeigts, un jau drīzumā tur varētu ievākties pirmie īrnieki.

Pirms četriem gadiem, kad Smiltenes novada pašvaldība iegādājās īpašumu, tajā atradās nepabeigta daudzdzīvkļu māja. Pēc rekonstrukcijas darbiem tā ir atjaunota, pabeigta un gatava uzņemt pirmos īrniekus. Ēkā izbūvēti kopumā 24  dzīvokļi - 8 trīsistabu, 8 divistabu dzīvokļi ar balkonu un 8 vienistabas dzīvokļi ar mazo jeb franču tipa balkonu. Šobrīd iedzīvotājiem ir iespēja veikt rezervāciju īres tiesību izsolei, bet pirms tam - arī piedalīties dzīvokļu apskatē.

Interese par jaunajiem īres dzīvokļiem ir ļoti liela - šoreiz tos apskatīt ieradušies tie iedzīvotāji, kuri strādā Smiltenē, bet jau ilgstoši pilsētā nevar atrast mājokli par pieņemamām cenām. "Ja paskatāmies tajā pašā ss.com, tad, manuprāt, īsti nav alternatīvas citus atrast. Piemēram, es dzīvoju laukos vēl pie vecākiem, strādāju vietējā uzņēmumā. Šāda iespēja parādījās, un, manuprāt, ir ļoti labs variants," teicis Apes novada iedzīvotājs Raivis Nīmants.

Savukārt smiltenietis Jānis Ērglis atzīst, ka pieprasījums pēc dzīvokļiem ir augsts, jo novadā ir daudz uzņēmumu, kuri attīstās un rada darbavietas. "Tāpēc salīdzinoši daudzi te paliek. Ar dzīvojamo vietu piedāvājumu ir, kā ir. Tagad jāizvērtē šis jaunais variants," teica Ērglis.

Dzīvokļos, kas ir 29 līdz 60 kvadrāmetrus plaši, ir iebūvēta virtuves iekārta un pilnībā aprīkota vannas istaba. Par vienu kvadrātmeru īrniekam būs jāmaksā 4,90 eiro mēnesī, kas, kā norāda iedzīvotāji, ir ļoti pieņemama cena. Šobrīd norit pietiekšanās uz īres tiesību izsoli pirmajiem 12 dzīvokļiem. Katram dzīvokļa saimniekam būs pieejama plaša, slēdzama pagraba telpa un autostāvvieta. Pagalmā ir izbūvēts arī bērnu laukums un pazemes tipa atkritumu konteineri.

Mājokļu trūkums Smiltenē novērojams jau vairākus gadus - privātā dzīvojamā fonda attīstība nenotiek, un, tā kā pilsēta iepriekš nav bijusi rajona centrs, Smiltenē dominē privātmāju apbūve. Pašvaldībā teic, ka dzīvokļu rindā pastāvīgi uzskaitē ir vismaz 30 ģimenes, un ar lūgumu risināt dzīvojamā fonda problēmas vērsušies arī vairāki ražošanas uzņēmumi.

“Darbavietu, kas novadā kopumā ir, mums ir vairāk nekā darbspējīgā vecumā esošo cilvēku. Tas jau vien liecina, ka mēs paši nespējam viņas visas aizpildīt, mums ir cilvēki, kas brauc klāt. Mēs šādu soli nespertu, ja pie mums nāktu privātie attīstītāji un šīs mājas būvētu - līdzīgi, kā tas ir Siguldā un Pierīgā," teicis Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis.

Ja pieprasījums pēc jaunajiem īres dzīvokļiem būs liels, pašvaldība apsver iespēju turpināt attīstīt dzīvojamo fondu. Tas gan būs iespējams gadījumā, ja valsts atbalstīs šādas mājokļa programmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti