Dienas ziņas

Pārbaudes laiks – līdz pat pusgadam

Dienas ziņas

Mājokļu tirgū – cenu kāpums

Darba drošības eksperts: Būvlaukumos jāmaina domāšana

Darba drošības eksperts: Būvlaukumu strādniekiem jāmaina domāšana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Gaidot Starptautisko darba aizsardzības dienu, šodien darba drošības eksperti tikās būvlaukumā, lai pārrunātu, kā gadu laikā mainījušies riski veicot būvniecības darbus. Eksperts uzsver – Latvijā šajā jomā vēl ir, ko uzlabot.

Domāšana, strādniekiem jāmaina domāšana – tā saka Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors, profesors Ivars Vanadziņš. Ķiveres, aizsargbrilles, cimdi un darba apavi ir pilnīgi pašsaprotami vairākumā Eiropas valstu, un arī Latvijas darbiniekiem, strādājot ārzemēs, ar to nav problēmu. Tomēr, strādājot Latvijā, šīs prasības ne visi vēlas ievērot.

Vanadziņš skaidroja: "Latvijas strādnieki ļoti bieži tiek slavēti kā ļoti labi, atbildīgi un kompetenti. Un tas tā arī ir Skandināvijā vai citās valstīs. Tad pēkšņi, kad atbrauc uz Latviju, tad ne ķiveri var uzlikt, ne cimdus māk uzvilkt vai ko citu elementāru. Tā lielā atšķirība ir kopējā kultūra. Kad redzi, ka visiem ir ķiveres, visiem ir brilles un apavi, ir jautājums, kā var nebūt. Tad arī mēs pēkšņi spējam to darīt."

Šajā būvlaukumā, kur šodien tikās darba drošības eksperti, lepojas, ka uzņēmumā aizvadītas 200 darba dienas bez savainojumiem. Tomēr pilnveidoties varot, līdz šim biežākās traumas ir grieztas brūces.

Uzņēmuma “Bonava Latvija” vecākā darba drošības speciāliste Evita Biezmane sacīja: "Biežākās kļūdiņas vairāk vai mazāk ir ar griezējinstrumentiem. Vai tas ir skalpelītis, vai tā ir flīze, izkritusi no rokām, tas nav griezējinstruments, bet flīze izkrītot iegriež rokā."

Teju visi nelaimes gadījumi sākas ar sliktu darbu plānošanu, norādīja universitātes profesors.

Tomēr kopējā situācija uzlabojas. Par to liecina dati, ka būvuzņēmumos strādā arī ne tikai cilvēki vecumā līdz 30 gadiem. Tomēr līdz citu valstu līmenim vēl tālu.

Vanadziņš teica: "Skandināvijā mēs ļoti klasiski varam redzēt būvlaukumā piecdesmitgadīgus un 65 gadus vecus cilvēkus, kuri joprojām spēj strādāt un acīmredzot tā darba dzīve ir bijusi tik droša un veselīga, ka viņš darba spējas ir saglabājis. Mēs dzīvojam mītos, ka droša būvniecība ir dārgāka. Noteikti nē. Jo tas pats stāsts, ja mēs izdarām, izplānojam pirmajā reizē un droši, tas ir labāk un lētāk, un ātrāk."

Bet darba drošību šonedēļ uzsver arī šajā uzņēmumā, jo ceturtdien tiks atzīmēta Starptautiskā darba aizsardzības diena.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti