Dienas ziņas

Aktivizējušies banku krāpnieki internetā

Dienas ziņas

J. Reirs: Paziņojumi par enerģijas cenām ir nepamatoti

Daļai "Īslīces ūdens" klientu par ūdensapgādi jādomā pašiem

Daļai pašvaldības uzņēmuma «Īslīces ūdens» klientu par ūdensapgādi jādomā pašiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Bauskas novada pašvaldības uzņēmuma SIA "Īslīces ūdens" jaunā pagaidu valde lauzusi līgumu ar 19 klientiem, jo izrādījies, ka dziļurbums, no kura ūdens tiek saņemts, jau kopš padomju laika beigām ir bezsaimnieka manta. Pašvaldībā to sauca par ārkārtas situāciju, tāpēc pagaidām ūdens apgāde neesot pārtraukta, vien rēķini par patērēto ūdeni netikšot izrakstīti. Turpmāk gan iedzīvotājiem būšot jādomā par sava urbuma izveidi.

Dziļurbums jau gadu desmitiem ar ūdeni nodrošina divas daudzdzīvokļu mājas un dažas privātmājas. Tomēr tagad izrādījies, ka šāda dziļurbuma nemaz oficiāli nav. "Atklājās, ka "Taubeniekos" un "Airītēs" ūdens tiek piegādāts no dziļurbuma, kurš nepieder "Īslīces ūdenim" un kuram vispār nav piederības," sacīja SIA "Īslīces ūdens" pagaidu valdes loceklis Imants Svētiņš.

Viņš uzņēmumu pārņēmis vien pirms dažiem mēnešiem. Viņš stāstīja, ka nelikumīgi noslēgtos līgumus atklājis, meklējot iespēju dzēst uzņēmuma "Īslīces ūdens" parādsaistības. Izrādās, pārkāptas esot arī ūdenssaimniecības pakalpojuma likuma prasības, kas ir spēkā jau kopš 2016. gada.

"Prasības ir sanitārā zona. Tā ir stingra aizsardzības zona, kas pienākas jebkuram urbumam. Tad žogs 30 metru rādiusā ap šo urbumu," skaidroja SIA "Īslīces ūdens" pagaidu valdes loceklis.

"Taubenieku"'mājas iedzīvotāja Laima atzina: "Tas bija pārsteigums mums. Mēs nemaz nezinājām, tikai aprīlī atnāca ziņa, ka mums slēgs nost [ūdeni]."

Patērētāji ūdeni joprojām turpinot saņemt. Vien tagad par to netiek piestādīti rēķini, bet par sūkņa patērēto elektrību maksāšot pagasta pārvalde, proti, visi novada iedzīvotāji.

"Tas ir tikai īstermiņa risinājums. Tā ir ārkārtas situācija, kad pasaka, ka turpmāk "Īslīces ūdens" neapsaimnieko, mēs pieņēmām lēmumu pārslēgt elektrību uz sevi, lai tas sūknis vispār darbotos. Tajā brīdī, kad mēs pārņēmām, tas bija 50–60 eiro mēnesī," teica Bauskas novada pašvaldības iestādes "Bauskas apvienības pārvalde" vadītājs Aleksandrs Gurkovskis.

Iepriekšējais "Īslīces ūdens" vadītājs telefonsarunā gan norādīja, ka par bezsaimnieka urbumu zinājis, bet šādus līgumus esot jau pārņēmis.

Pašvaldība sakārtot gadu desmitiem ielaistās problēmas tagad nevarot un arī negribot, tāpēc iedzīvotājiem jādomā par sava urbuma izveidošanu. Tiek lēsts, ka tā izveide no viena dzīvokļa izmaksās vismaz 500 eiro.

"Kas nu varēs, tas maksās, kas nevarēs tam... nesanāks. Varbūt pašvaldība palīdzēs?" sprieda "Taubenieku" mājas iedzīvotāja Laima.

Valsts vides dienesta (VVD) Zemgales reģionālajā pārvaldē skaidroja, ka no urbuma, no kura diennaktī tiekot paņemti 10 m3 ūdens, ir jāsaņem ūdens resursu lietošanas atļauja un jāmaksā dabas resursu nodoklis. Šim urbumam tādas neesot. Cik vēl šādu bezsaimnieka urbumu varētu būt, VVD nezinot, jo reaģē tikai uz sūdzībām un iesniegumiem. Arī šajā gadījumā bezsaimnieka urbums tikšot apsekots klātienē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti