Dienas ziņas

Vēlas kriminalizēt braukšanu dzērumā

Dienas ziņas

Vecumniekos nesteidzas sakārtot skolu tīklu

Bieži ziedo saplēstas, netīras mantas

Daļa Sarkanajā Krustā saziedoto mantu ir nelietojamas, saplēstas vai netīras

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Daļa cilvēku saziedotā apģērba un sadzīves mantu uz labdarībai tiek atdoti nelietojamā stāvoklī, atzīst Latvijas Sarkanais Krusts. Dažkārt rodas sajūta, ka iedzīvotāji tādā veidā atbrīvojas no saviem atkritumiem, bet labdarības organizācijai tas rada problēmas. Šāda situācija novērota arī Jēkabpilī.

Latvijas Sarkanā Krusta Jēkabpils komiteja sniedz dažāda veida palīdzību trūcīgiem un nelaimē nonākušiem cilvēkiem, tostarp arī nodrošina mazcenas veikala un labdarības istabas darbību. Gan veikaliņā, gan labdarības istabā esošās mantas saziedojuši līdzcilvēki. Visvairāk tiek ziedots apģērbs, bet ne visas drēbes var piedāvāt Sarkanā Krusta klientiem. Jēkabpils komitejā aptuveni viena trešā daļa ziedotā apģērba ir nelietojamā stāvoklī – cilvēki ziedo netīras, novalkātas un saplēstas drēbes.

"Konkrēts piemērs – cilvēks atved no laukiem mašīnas piekabi pilnu ar maisiem. No tiem maisiem – piedodiet, bet viņi metami laukā. Viņi ir sastāvējušies, sapelējuši, drēbes ir nolietotas, novalkātas, netīras. Piemēram, šādas drēbes, kur tādas var dot? Praktiski uz miskasti. Un mums tā miskaste ir tik liela, cik ir. Mums nav, kur likt, fiziski nav, kur likt," rada Latvijas Sarkanā Krusta Jēkabpils komitejas pārdevēja Broņislava Bravacka.

Bieži vien tiek ziedota arī veca sadzīves tehnika, kas vairs nestrādā. Līdzīga situācija ir arī citās Latvijas Sarkanā Krusta reģionālajās komitejās. "Šī lieta ir tāda, ko cilvēkiem ir ļoti grūti saprast. Viņi domā, ka, nesot cauras vai saplēstas drēbes, viņi ar kaut kāda veida labdarību nodarbojas, bet ir tā, ka cauras drēbes mums nevajag, netīras drēbes mums arī nevajag. Tā ir problēma arī pie mums," teica Latvijas Sarkanā Krusta Viduslatvijas komitejas izpilddirektors Atis Stārastnieks.

Jēkabpils atkritumu apsaimniekotājs piedāvā iespēju vecās drēbes bez maksas izmest speciāli tam paredzētā konteinerā, bet drēbju nogādāšana uz šķirošanas laukumu jānodrošina pašam. Ja drēbju ir daudz, Sarkanā Krusta Jēkabpils komiteja tērē savus līdzekļus transportam un laiku, lai aizvestu drēbes nodot otrreizējai pārstrādei. Savukārt nelieli nelietojamā apģērba maisiņi nonāk sadzīves atkritumu konteinerā, par kura izvešanu organizācijai ir jāmaksā.

Organizācija pašlaik neredz optimālu risinājumu, jo ziedojumi ir jāpieņem, savukārt katra atnestā maisa satura pārskatīšana ziedotāja klātbūtnē var aizskart tos, kuri nes labas kvalitātes apģērbu. Nelietojamu mantu nodošana labdarībai norāda ne tikai uz ziedošanas kultūras zemo līmeni, bet arī uz nevēlēšanos uzņemties atbildību par pašu radītajiem atkritumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti