Daļā izglītības iestāžu vasarā notiek pamatīgi būvdarbi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Daļā izglītības iestāžu vasarā notiek pamatīgi būvdarbi – renovē korpusus, pārbūvē ēkas, lai radītu jaunas telpas un modernizētu mācību vidi, kā arī skolas apkārtni. Šāda mēroga būvdarbi izglītības iestādēs izmaksā vairākus miljonus eiro. 

Daļā izglītības iestāžu vasarā notiek pamatīgi būvdarbi
00:00 / 03:20
Lejuplādēt

Vasara ir laiks, kad daudzās izglītības iestādēs aktīvi notiek remontdarbi. Šogad pamatīgas pārmaiņas piedzīvo Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola, tajos ieguldīti vairāk nekā 2 miljoni eiro, tā stāstīja Ropažu pašvaldības pārstāvis Gundars Krievs. Skolai pirms diviem gadiem uzbūvēja jaunu korpusu, bet šobrīd pārmaiņas piedzīvo vecais korpuss – tā ir trīsstāvu ēka, kura nav būvēta izglītības iestādes vajadzībām. Korpusā šobrīd notiek otrā un trešā stāva rekonstrukcija, mainīts jumts un siltināta fasāde.

"Otra lielā [darbu] daļa  vēl turpināsies līdz nākamā gada pavasarim, jo Berģu skolas lielais  komplekss ir iedzīvotāju un skolēnu iecienīts, bērnu skaits aug tik strauji, ka mēs vecās skolas korpusa sporta zāli pārbūvējam; tas tiek sadalīts divos stāvos, pārsegums izbūvēts un mēs iegūsim vēl piecas klases. Tāpēc uz nākamo mācību gadu skola papildināsies ar piecām klasēm, lai mēs kaut daļēji spētu apmierināt pieprasījumu pēc pirmsskolas izglītības tuvāk dzīvesvietai," pastāstīja Gundars Krievs.

Pārbūves darbi turpināsies vēl nākamajā mācību gadā, taču mācību procesam netraucēs, tā atzina Krievs. Taču vecā korpusa pārbūvei jānoslēdzas līdz 1. septembrim un pagaidām būvniecības darbi ritot pēc plāna. 

Pamatīgas izmaiņas šobrīd piedzīvo arī Valmieras Valsts ģimnāzijā. 103 gadus vecajā galvenajā skolas ēkā lielus būvdarbus veikt nevar, taču otrajā korpusā notiek pilnīga renovācija, pastāstīja direktors Artūrs Skrastiņš.

Skrastiņš norādīja: "Pats galvenais, ko mēs tur izdarām, mēs pilnībā pārveidojam sporta kompleksu. Beidzot izveidojam sporta bāzi. Valmieras ģimnāzijai beidzot būs kārtīga sporta bāze. Iekšā būs jauni divi datorkabineti, bibliotēka, vizuālās mākslas, inženierzinātņu kabinets, lai attīstītu inženierzinātņu programmu vidusskolā. Tad tiek labiekārtota visa apkārtne, pārbūvēti pagalmi, velo stāvlaukumi, autostāvvietas ievietotas. Tādi ir lielie darbi šobrīd."

Kopējās projekta izmaksas varētu būt vairāki miljoni eiro, precīzi direktors Skrastiņš pateikt vēl nevarēja. Pēc ēkas renovācijas tajā būs arī jaunas mēbeles, elektrotehnika un mācību līdzekļi. Skrastiņš skaidroja, ka celtniecību plāno pabeigt novembrī un pašlaik darbi norit apmierinoši. Savukārt apkārtni pie skolas ēkām sola uzlabot līdz septembrim. Kopumā būvniecības darbi mācību darba norisi netraucējot, taču ar nelielām neērtībām skolēniem bija jārēķinās jau pagājušajā mācību gadā. 

Vasaras tiešām ir aktīvs būvdarbu periods skolās, un, lai gan pārsvarā tos plāno pabeigt līdz mācību gada sākumam – tas ne vienmēr izdodas. Jūnijā Latvijas Radio ziņoja par pirms diviem gadiem uzsākto rekonstrukciju Jēkabpils Valsts ģimnāzijas ēkā, kur jau vairākus mēnešus objektā nenotiek strādnieku rosība, jo līgums ar sākotnējo būvnieku ir pārtraukts. Līdz ar to mācību process ir traucēts un skolas kolektīvs ar to nav mierā. Pašvaldība gan apņēmusies atrast jaunu būvnieku, taču cerības, ka skolēni septembrī varēs atgriezties ģimnāzijas ēkā, ir mazas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti