«Daimler» kukuļošanas lietā prokurors varētu noslēgt vienošanos par sodu ar apsūdzētajiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Prokuratūra līdz nākamajai tiesas sēdei 17. februārī varētu noslēgt vienošanos par sodu ar apsūdzētajiem tā dēvētajā "Daimler" kukuļošanas krimināllietā, aģentūrai LETA pastāstīja prokurors Māris Leja.

Pirms kāda laika apsūdzēto advokāti ierosinājuši prokuroram slēgt vienošanos par sodu. Līdz šim apsūdzētie vainu inkriminētajās apsūdzībās nebija atzinuši.

Izvērtējot piedāvājumu,

prokurors secinājis, ka vienošanās slēgšana ir iespējama, ja apsūdzētie samaksās valsts budžetā aptuveni pusotru miljonu eiro.

Tā būtu daļa no summas, ko veido lietā figurējušie kukuļi un legalizētie noziedzīgi iegūtie līdzekļi. Tāpat vienošanās par sodu paredzētu nosacītu brīvības atņemšanu un daļēju mantas konfiskāciju.

Otrdien, 31. janvārī, tiesas sēdē gūts apstiprinājums, ka naudas pārskaitīšanas process valsts kontā ir sācies. Noslēdzoties naudas pārskaitīšanai, prokurors ar apsūdzētajiem līdz nākamajai tiesas sēdei 17. februārī varētu noslēgt minēto vienošanos. Vienošanās būs spēkā tikai tad, ja to apstiprinās tiesa.

KONTEKSTS:

Tā dēvētajā "Daimler" kukuļošanas krimināllietā uz apsūdzēto sola šajā lietā sēdušies bijušā Rīgas mēra Gundara Bojāra tā laika padomnieks un kādreizējais SIA "Rīgas satiksme" padomes priekšsēdētāja vietnieks Leonards Tenis, cits Bojāra tā laika padomnieks, uzņēmējs Armands Zeihmanis un viņa sieva Vita Zeihmane, Zviedrijā reģistrēta uzņēmuma direktors Raimonds Krastiņš, kā arī Agris Koroševskis un uzņēmējs Sergejs Zambers.

Lietā apsūdzības celtas par kukuļošanas noziegumiem un noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanas lielā apmērā atbalstīšanu.

Prokuratūra lietu tiesai nodeva 2013. gada vasaras sākumā, apstiprinot, ka saskaņā ar apsūdzību nodošanai amatpersonām kukuļos saņemti vairāk nekā pieci miljoni eiro. Viens no apsūdzētajiem varētu būt piesavinājis gandrīz miljonu eiro, kas kā kukulis bijis paredzēts nodošanai tālāk citai valsts amatpersonai.

"Daimler" kukuļošanas lieta ir viens no apjomīgākajiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktajiem kriminālprocesiem tā pastāvēšanas vēsturē. Saistībā ar KNAB atklātajiem noziegumiem tika sākti kriminālprocesi arī vairākās ārvalstīs.

Toreiz Latvijas gadījumā kriminālprocess tika sākts uz aizdomu pamata par to, ka autoražotāja "Daimler" meitasuzņēmuma "Evo Bus" amatpersonas laikā no 2002. gada jūlija līdz 2006. gada decembrim par 117 "Mercedes Benz" autobusu iegādes nodrošināšanu, izmantojot personu un firmu starpniecību, nepamatoti paaugstinājušas iepirkuma cenu un nelikumīgi ieguvušas līdzekļus kukuļu došanai valsts amatpersonām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti