CVK vadītāja par KNAB kriminālprocesu: Vienmēr esmu strādājusi pēc labākās sirdsapziņas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Skumji, ka esmu iejaukta šādā procesā, lai gan vienmēr esmu strādājusi pēc labākās sirdsapziņas, paziņojumā medijiem saistībā ar pret viņu sākto kriminālprocesu norādīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pagājušajā nedēļā aizturēja Bērziņu kriminālprocesā par kādu CVK iepirkumu.

Bērziņa paziņojumā medijiem uzsvēra, ka sadarbojas ar KNAB. "Esmu sniegusi un arī turpmāk sniegšu visu nepieciešamo palīdzību situācijas ātrākā noskaidrošanā. Esmu parakstījusies par informācijas neizpaušanu, tādēļ neesmu tiesīga izpaust detalizētu informāciju. Skumji, ka esmu iejaukta šādā procesā, lai gan vienmēr esmu strādājusi pēc labākās sirdsapziņas, nodrošinot vēlēšanas, lai tās notiktu likumā noteiktajos termiņos," norādīja Bērziņa.

Lai gan Saeima vēl nav lēmusi par Bērziņas atstādināšanu no CVK priekšsēdētājas amata, viņa norādījusi, ka amatu vairs nepilda.

Bērziņa atzīmēja, ka atbilstoši likumam "Par Centrālo vēlēšanu komisiju" komisijas priekšsēdētāju prombūtnē aizvieto komisijas priekšsēdētāja vietnieks.

"Nekad neesmu turējusies pie amata, jau vasarā biju atklāti pateikusi, ka, ņemot vērā iestādes kritisko stāvokli saistībā ar finansējuma un cilvēkresursu trūkumu, nevēlos darbu šajā amatā turpināt vēl vienu termiņu. Vēlēšanu rīkošanā esmu strādājusi 24 gadus, šī joma vienmēr ir bijusi ne tikai mans darbs, bet arī azarts, aizraušanās un aicinājums strādāt valsts labā," uzsvēra Bērziņa.

KONTEKSTS:

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pagājušajā nedēļā aizturējis Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju Kristīni Bērziņu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Amatpersona drīz pēc aizturēšanas atbrīvota, bet aģentūrai LETA zināms, ka KNAB lūdzis Saeimai nodrošināt viņas atstādināšanu no amata. Saeimai drīzumā vajadzētu lemt par jauno CVK sastāvu, un Bērziņa jau ir paziņojusi, ka uz otru termiņu vadītājas amatā pretendēt nevēlas.

Bērziņa aizturēta kriminālprocesā par kādu CVK iepirkumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti