CVK vadītāja Bērziņa nevēlas amatu ieņemt uz vēl vienu termiņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 10 mēnešiem.

Ja nākamās, 14. Saeimas deputāti būtu gatavi virzīt tagadējo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāju Kristīni Bērziņu atkārtotam termiņam komisijas vadītājas amatā, tad viņa nepiekritīs. To Bērziņa sacīja Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā”.

CVK vadītāja norādīja, ka jūtas piekususi un viņai šajā amatā “pietiks ar četriem gadiem”.

Bērziņa sacīja: “Es strādāju pārāk daudz. Jo nākamajam CVK vadītājam jāstrādā ar to, lai attīstītu pašu komisiju. Mēs līdz šim esam attīstījuši vēlēšanu sistēmu, kārtību, domājuši par vēlētājiem, bet tie mūsdienu izaicinājumi mūsu iestādei, kas ir ļoti maza, – šobrīd ir vienkārši kapacitātes trūkums. Mēs esam izdeguši.”

Vēlēšanu komisijas likums paredz, ka katrai Saeimai darbības pirmajā pusgadā jāizveido CVK, tostarp jāievēl priekšsēdētājs.

KONTEKSTS:

Kristīni Bērziņu Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājas amatā ievēlēja 2019. gada 21. martā. Bērziņai ir ilggadēja pieredze vēlēšanu rīkošanā. Pirms apstiprināšanas priekšsēdētājas amatā bijusi Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja palīdze, sabiedrisko attiecību vadītāja un Informācijas nodaļas vadītāja.

Centrālajā vēlēšanu komisijā Bērziņa strādā kopš 1998. gada un šajā laikā piedalījusies septiņu Saeimas vēlēšanu, piecu pašvaldību vēlēšanu, četru Eiropas Parlamenta vēlēšanu, kā arī vairāku tautas nobalsošanu un parakstu vākšanu rīkošanā.  Guvusi arī starptautisko pieredzi, novērojot vēlēšanas ārvalstīs un piedaloties starptautisko institūciju rīkotās konferencēs par vēlēšanu tematiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti