Covid-19 pacientu papildu gultām un ārstēšanas iekārtām piešķir 11,7 miljonus eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 4 mēnešiem.

Otrdien valdība nolēma piešķirt 11,7 miljonus eiro, lai slimnīcās būtu iespējams izveidot papildu gultasvietas Covid-19 pacientu ārstēšanai un nodrošināt nepieciešamās medicīniskās ierīces šo gultu aprīkošanai un plašākām diagnostikas iespējām, informēja Veselības ministrijā (VM).

VM norādīja, ka 5. janvārī slimnīcās ārstējas 1180 Covid-19 pacienti, no kuriem 68 ar smagu slimības gaitu. Vienlaikus vairākās slimnīcās šiem pacientiem paredzētu gultu noslodze pārsniedz pat 90%. Turklāt, ņemot vērā prognozes, stacionēto Covid-19 pacientu skaits turpinās būtiski pieaugt. Ministrija atzīmēja, ka viens no risinājumiem ir izvērst papildu gultas Covid-19 pacientiem. 

Lai papildus pārprofilētu 462 gultasvietas Covid-19 pacientu ārstēšanai, kā arī izveidotu 124 jaunas gultasvietas un aprīkotu tās ar nepieciešamajām medicīniskajām iekārtām un aprīkojumu, valdība papildus piešķīra 1,99 miljonus eiro. 

Savukārt papildu medicīnisko iekārtu, medicīnisko ierīču iegādei un to nomaiņai, kā arī dezinfekcijas līdzekļu iegādei papildus piešķirti 9,35 miljoni eiro.  

389 tūkstoši eiro piešķirti, lai izveidotu 50 gultas Covid-19 pacientu ārstēšanai Rīgas 1. slimnīcā. Tur plānots pārvest Covid-19 pacientus, kuri sākotnējo ārstēšanu būtu saņēmuši universitātes slimnīcās. 

Lai īstenotu minēto, no kopējās summas – 11,73 miljoniem eiro –  4,7 miljoni eiro tiks novirzīti pamatkapitāla palielināšanai:  Paula Stradiņa klīniskajai universitātes slimnīcai 1,7 miljonu eiro apmērā, savukārt 2,9 miljoni eiro Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai. Savukārt 6,8 miljoni eiro tiks novirzīts 14 pašvaldību slimnīcām, informēja VM. 

Ministrija plāno, ka gultasvietu skaitu izdosies palielināt pakāpeniski – daļa slimnīcu šo procesu jau ir uzsākušas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti