Pusdiena

Rusefas atcelšana no amata gan Brazīlijā, gan kaimiņvalstīs izsaukusi asu reakciju

Pusdiena

Ar iedzīvotāju palīdzību Kurzemē notver divus policistus – iespējamos kukuļņēmējus

Cīņai ar kukuļošanu ceļu policistiem pie apģērba būs videokameras

Cīņai ar kukuļošanu ceļu policistiem pie apģērba būs videokameras

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Valsts policija cer preventīvi risināt kukuļņemšanas, kā arī kukuļdošanas problēmas. Nākamgad ceļu policistiem plānots iepirkt individuālās videokameras, kuras būs jāpiestiprina pie apģērba.  

Tieši pateicoties aculiecinieku nofilmētam video, Valsts policijas Iekšējās drošības birojs aizturējis divus ceļu policistus, kuri tiek turēti aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu, pildot dienesta pienākumus. Video bijis nopublicēts arī sociālajos tīklos, Latvijas Radio pastāstīja reģionālā laikraksta "Kurzemnieks" galvenā redaktore Daiga Bitiniece.

Kukuļdošanas gadījums noticis Skrundā, kur ceļu policisti apturējuši kādu auto un gribējuši noformēt protokolu, bet beigās pieņēma 40 eiro kukuli, lai to nedarītu. Šis fakts bija nofilmēts, un aizdomās par kukuļņemšanu šie policisti aizturēti, stāstīja Bitiniece.

Policijas Kurzemes reģiona pārvalde norādījusi, ka šādi gadījumi reģionā ir reti, bet biežāk fiksēti kukuļdošanas gadījumi. Savukārt to, kādēļ paši policisti iesaistās kukuļu ņemšanā, pārvalde saistot ar zemo atalgojumu, papildināja Bitiniece.

Arī Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs komentēja, ka šādās situācijās vienmēr ir divas puses – tie, kuri dod, un tie, kuri ņem kukuļus pēc ceļu satiksmes noteikumu pārkāpuma.

Nākotnē Ceļu policijā plānots ieviest jaunu tehnisku risinājumu, kas šādu gadījumu skaitu jau preventīvi varētu mazināt.

Pēdējā novitāte, kuru atbalstīja arī valdība un kurai nākamgad atvēlēts finansējums, ir individuālas kameras ceļu policistiem, tās būs piestiprinātas pie apģērba un fiksēs autovadītāju sarunas ar inspektoriem, stāstīja Velšs.

Policija cer, ka tas traucēs koruptīvo shēmu veidošanu, pauda Velšs.

Par iespējamo kukuļņemšanu Iekšējās drošības birojs sācis kriminālprocesu. Šobrīd aizturētajiem policistiem noteikts ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis un aizliegums ieņemt amatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti