Panorāma

Valdības ārkārtas sēdē spriež par nākamā gada budžetu

Panorāma

Būvniecības valsts kontrole turpina pārbaudes

Īpaša diena cilvēkiem ratiņkrēslā

Cilvēkiem ratiņkrēslos dāvā braucienu ar jahtu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 9 mēnešiem.

Īpaša šī diena bija daudziem cilvēkiem ratiņkrēslos, kuri ar labdarības fonda "Labdaris" palīdzību ceturtdien varēja izbaudīt to, kas ikdienā viņiem būtu gandrīz neiespējami. Šādi - parādot, cik atšķirīga dzīve ir cilvēkiem ratiņkrēslos un tiem, kuri var staigāt, fonds vēlas uzsvērt, ka visi ir pelnījuši vienlīdzīgas iespējas.

Lielupes jahtu piestātnē viņi ieradušies ar limuzīnu. 15 cilvēkiem ratiņkrēslos dota iespēja izbaudīt dienu, par kādu varētu sapņot katrs. Taču viņiem šis sapnis ir daudz grūtāk aizsniedzams, jo bez palīgiem neiztikt. Ceturtdien tie bija Latvijas spēkavīri.

Bet, pateicoties fondam "Labdaris", orķestris, sarkanais paklājs, izbraukums ar limuzīnu un burinieks „Lībava” ir noorganizēti tieši viņiem un tā, lai katram būtu ērti.

Atliek tikai baudīt sauli, jūru un silto vēju. Sporta ratiņu maratonists Juris Kalniņš ir sabiedriski aktīvs, taču arī viņam tāds brauciens ir pirmo reizi. „Fantastisks, negaidīts brīnums! Ar tādu vēsturisku kuģi,” stāsta brauciena dalībnieks Juris Kalniņš. Viņam piekrīt cita brauciena dalībniece. „Super! Forši! Pirmo reizi ar jahtu. Romantiski!” norāda Margita.

Apmierināts ar braucienu ir arī Mārtiņš Oliņš - viens no aktīvākajiem cilvēkiem ratiņkrēslā, un pateicoties viņa kontaktiem, bija iespēja uzaicināt daudzus brauciena dalībniekus. Viņš atzīst, ka tādas dienas ir retums. „Nav jau tādas iespējas! (..) Diezgan sarežģīti [pielāgot vidi cilvēkiem ar invaliditāti],” saka Oliņš.

Tādēļ fonda ''Labdaris'' mērķis arī ir pievērst uzmanību tam, ka, esot ratiņkrēslā, var dzīvot un nepadoties. Ja nevari iet ar savām kājām, tas nenozīmē, ka jāpaliek mājās un dienas jāpavada dīki. Tikai jāpalīdz, lai iespējas būtu vienlīdzīgas.

„Ir jāsāk uzlabot infrastruktūru ne tikai mums, bet arī invalīdiem, kas ir ratiņkrēslos. Piemēram, Vecrīga - tas bruģis, kas ir uz ceļa, padara pārvietošanos briesmīgu (..),” saka fonda „Labdaris” pārstāve Simona Šjadīte.

Turklāt aizvien ir pat valsts un pašvaldību iestādes, kur ar ratiņkrēsliem iekļūšana ir sarežģīta. Tādēļ fondā „Labdaris” norāda - tikai apzinoties atšķirības dzīves kvalitātes līmenī, tās iespējams mazināt.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti