Dienas ziņas

Valsts robežsardzes koledžai – 25

Dienas ziņas

Saimniecībā aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu

Cēsu audzināšanas iestādē viesojas M.Verpakovskis

Cēsu audzināšanas iestādes iemītnieki pēc trīs gadu gaidīšanas satiek Verpakovski

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Iedvesmot un motivēt pozitīvām pārmaiņām – ar tādu mērķi jau 14. gadu Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem norisinās Valsts probācijas dienesta organizētā akcija "Cilvēks cilvēkam". Piektdien, 16. jūnijā, jaunieši tikās ar Latvijas izlases bijušo futbolistu Māri Verpakovski – uzzināja par viņa profesionālajām gaitām un vienojās kopīgā futbola mačā.

Verpakovska viesošanās Cēsu audzināšanas iestādē jauniešiem ir pārsteigums. Jau pirms trim gadiem viņi bija izteikuši vēlmi sportistu satikt, un tā beidzot piepildījusies. Iespēju aprunāties un uzdot sev interesējošus jautājumus par futbolista gaitām izmanoja teju ikviens - sevišķi tie, kuriem sportists ir elks.

Verpakovskis jauniešiem stāstīja par savu pieredzi sportista gaitās, izaicinājumiem un to, kā, pārvarot šķēršļus un mērķtiecīgi strādājot, var sasniegt iecerēto. Tāds arī akcijas "Cilvēks cilvēkam" mērķis -  veicināt jauniešu virzību uz savu mērķu sasniegšanu, kā arī motivēt pozītīvām pārmaiņām.

"Man pašam futbols arī patīk. Pats gribēju kādreiz nodarboties, bet nesanāca, varbūt sanāks," atzina  Cēsu audzināšanas iestādes jaunietis Elvis Rūtiņš.

"Es ļoti ceru, ka varbūt kāds no maniem stāstiem viņus iedvesmos un ka, izejot no šīs iestādes, jaunajiem cilvēkiem būs kaut kādas savs mērķis, uz ko viņi gribēs tiekties un viņi sapratīs, ka arī ir cita dzīve," teica futbola kluba "Liepāja/Mogo" prezidents Verpakovskis.

Akciju "Cilvēks cilvēkam" Valsts probācijas dienests organizē jau kopš 2004. gada, iesaistot jauniešus dažādās sportiskās, radošās un izglītojošās aktivitātēs. Jau trešo gadu akcijā piedalās arī sabiedrībā pazīstamas personības - līdz šim jaunieši tikušies ar ielu vingrotājiem, māksliniekiem un mūziķiem.

Valsts probācijas dienestā uzsver, ka notiesātajiem trūkst sociāli atbalstāmu un saturīgu brīvā laika pavadīšanas iespēju, kas pēc izkļūšanas brīvībā motivē mainīt savu dzīvi. 

"Ja atrodas kāds pozitīvs cilvēks, kas spēj paņemt aiz rokas to nabaga likumpārkāpēju - jā, viņš nonāk tai statusā ne vienā dienā. Viņš nonāk zināmu apstākļu kopuma dēļ.

Ja būtu savlaicīgi tas pamanīts, iespējams, ka viņš nebūtu likumpārkāpējs tādā izpratnē, kāda ir tagad," saka Valsts probācijas dienesta vadītāja vietniece Irina Pūrīte.

Piektdien, futbola laukumā tiekoties ar Verpakovski, jaunieši ierosināja, ka nākamgad labprāt uzspēlētu kopā arī ar futbola kluba "Liepāja/Mogo" sportistiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti