Dienas ziņas

Stundās aicina izmantot dinamiskās pauzes

Dienas ziņas

Noskaidroti konkursa "Laukiem būt" uzvarētāji

Atjaunos Cēsu stadionu

Cēsīs grasās atjaunot agrāko sporta dzīves centru – stadionu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Cēsis ir viena no tūristu visiecienītākajām pilsētām, bet iebraucējus no Valmieras puses pašlaik sagaida pavisam nepatīkama vizītkarte – pilsētas stadions, kurš jau ilgus gadus gaida rekonstrukciju. Tagad cēsniekiem radusies cerība, ka šī sporta būve iegūs modernu veidolu.

 

Olimpietis - vieglatlēts Māris Urtāns atceras, ka Cēsu stadionā iegūta pirmā sacensību pieredze un panākumi. Tolaik stadions bijis svarīgs novada sporta centrs gan sacensībām, gan treniņiem.

"Vēl te bija koka tribīnes. Es startēju, mācījos 6. klasē vēl, un tieši pa tām pašām gumijām tika izcīnītas pirmās medaļas un viss pārējais. Tā kā tas ir diezgan ilgs laiks ievilcies," sprieda  vieglatlēts Māris Urtāns.

Par to, ka tur savulaik norisinājās aktīva sporta dzīve, liecina vien vecs un nodilis gumijas skrejceļa segums un futbola vārtu rāmji.

Stadionā gan vēl dažkārt notiek futbola mači, un skolēni nereti tur aizvada arī fizkultūras stundas. Taču stadiona infrastruktūra ir tik kritiskā stāvoklī, ka sporta aktivitāšu un sacensību rīkošanas iespējas tur ir ierobežotas.

Stadiona rekonstrukcijas tehnisko projektu pašvaldība izstrādāja jau pirms diviem gadiem, taču tikai šogad kļuva zināms – jauns stadions būs. Nākamā gada budžetā šai iecerei no valsts atvēlēti 750 000 eiro un tikpat arī 2017. gadā. Pusi no nepieciešamā finansējuma savā budžetā atvēlēs arī novada pašvaldība.

"Mums zināmā mērā izdevās pierādīt, ka šis stadions ir pilsētniekiem ļoti nepieciešams. Tas ir mūsu izglītības procesam ļoti nepieciešams.

Tajā pašā laikā tas ir aktuāls un arī nepieciešams iekšlietu resoru darbiniekiem un aizsardzības resoru speciālistiem. Līdz ar to mēs varam paplašināt šo izmantošanu un arī paplašināt viņa nozīmi," Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs ("Vienotība").

Pašlaik tiek izvērtēts un pārskatīts stadiona tehniskais projekts, lai  jau nākamā gada pavasarī varētu veikt būvniecības iepirkumu.

Rekonstruētajā stadionā plānots ierīkot mūsdienīgu un daudzveidīgu sporta infrastruktūru.

"Tas kopējais tā kā visās lielās pilsētās - ir galvenais stadions - lielais, un apkārt ir daudz  dažādas citas sporta būves, kas dod to plašumu. Kad iebrauc Cēsīs kaut vai no Valmieras puses, pirmais ir - o,o,o!. Tā kā ieguvēja būs visa pilsēta noteikti," uzskata Urtāns  

Jauno stadionu cēsnieki varētu ieraudzīt jau pēc diviem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti