Dienas ziņas

Kolkas bākai - 130

Dienas ziņas

Āfrikas cūku mēra karantīnas teritorija paplašinās

Cenu zīmes lauku veikalos nomainīs pakāpeniski

Cenu zīmes lauku veikalos nomainīs pakāpeniski

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 11 mēnešiem.

No otrdienas veikalos cenas drīkst norādīt tikai eiro un tirgotāji paši var izvēlēties, vai turpināt tās norādīt arī latos. Lielo tirdzniecības tīklu pārstāvjiem pieredze dažāda – ir pircēji, kuriem joprojām šķiet derīgi cenas redzēt abās valūtās, citiem liekas, ka nu jau ir pierasts un cenas jānorāda tikai eiro. Tāpēc tirgotāji meklē vidusceļu, lai apmierināti būtu visi. 

Arī Latgales lauku veikalos norāda, ka cenu zīmes mainīs pakāpeniski. Latgales veikalos pārejas process no latiem uz eiro ir noritējis veiksmīgi, tāpēc pārdevēji uzskata, ka cenu norādīšana tikai eiro valūtā nāks par labu gan tirgotājiem, gan pircējiem. Šobrīd tirgotāju svarīgākais uzdevums ir kasu un svaru sistēmu pārprogrammēšana.

Veikala "Ignolita" pārdevēja Ingūna Pedele stāsta, ka viņu veikalā tas notiks pakāpeniski. „Pienāks jauna prece, un tagad tikai no 1. jūlija mēs liksim tikai eiro cenas. Līdz ar to kilogramos rēķināsim eiro cenas, un viss pakāpeniski notiks,” sacīja Pedele.

Pircēja Inta Nagla atzina, ka sākumā, kad tikko ieviesa eiro, viņa vēl salīdzināja cenas eiro un latos. Pircēji uzsver, ka sākumā gājis grūti, tomēr pusgads ir bijis pietiekami ilgs laiks, lai iemācītos pareizi aprēķināt cenu attiecību.

„Viņi tik ļoti pieraduši pie lata, ka skatās uz eiro cenu, bet prasa latos. Varbūt no sākuma viņi nesaprata, cik daudz tērē un taupīja,” sprieda Pedele.

Kārsavietis Vladimirs gan uzskata, ka cenas latos būtu bijis labāk. „Jau pieradām, jā. Sākumā protams bija slikti, bet pēc tam jau normāli,” sacīja Vladimirs.

„Es eju uz veikalu tikpat bieži apmēram, kā bija. Un, protams, tās summas sanāk lielākas, bet arī alga lielāka. Nejūtu, ka būtu tā, ka izdotu vairāk, nekā latos izdevu,” atklāja Inta Nagla.

Pircējus māc bažas, ka tirgotāji precēm cenas eiro norādīs augstākas, nekā tas bijis līdz šim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti