Centra partijas līderis Grostiņš: Patriotiskās partijas Eiroparlamentā var bloķēt «ļaunos likumus»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 2 mēnešiem.

Eiropas patriotiskās partijas sākušas sarunas, lai nākamajā Eiroparlamentā veidotu spēcīgu grupu, kas varēs aizstāvēt kristīgi konservatīvās vērtības un bloķēt “ļaunos likumus”, intervijā Latvijas Radio sacīja Centra partijas Eiropas Parlamenta saraksta līderis Normunds Grostiņš.

Grostiņš stāstīja, ka Centra partija ir strauji augošā, uz konservatīvajām kristīgajām vērtībām orientētā partija, kas strādā ar līdzīgi domājošajiem spēkiem visā Eiropas Savienībā (ES), un tagad viņš saskata daudz iespēju labāk aizstāvēt Latvijas intereses ES. 

Centra partija vēlas cīnīties par taisnīgāku ES budžetu un ES fondu un atbalstu sadalījumu starp dalībvalstīm, jo, piemēram, Polija šobrīd saņem divreiz lielāku ES fondu finansējumu uz iedzīvotāju nekā Latvija.  

Grostiņš solīja, ka Centra partija Eiroparlamentā ļoti uzstājīgi piedāvās veidot taisnīgu ES budžetu, izlīdzinot tās netaisnības, kuru dēļ, pēc viņa teiktā, Latvijas ekonomika ir cietusi kopš iestāšanās ES.

Viņš arī piebilda, ka būtu jāpacīnās par kompensācijas saņemšanu par to, kas nodarīts Latvijas ekonomikai 15 gadu garumā kopš iestāšanās ES, kad Latvija pievienojās blokam uz neizdevīgiem noteikumiem. 

Latvijai un Eiropas Savienībai patriotisko, kristīgi konservatīvo spēku izvēle nāks par labu, jo “kristīgas vērtības Eiropā, īpašu Rietumeiropā, stumtas malā, turklāt ļoti uzstājīgi stumtas malā”, uzsvēra Grostiņš.

Viņš uzskata, ka ES būtu jāatgriežas pie tiem pamatiem, uz kuriem tā dibināta, nevis jākļūst par federālo savienību, bet gan par suverēnu valstu savienība, šīm valstīm vienojoties par sadarbību, kur tā ir nepieciešama un izdevīga. 

Grostiņš sacīja, ka patriotiskās partijas jau sāk sarunas, lai veidotu spēcīgo trešo grupu Eiropas Parlamentā, kas būs pretspēks Tautas partiju grupai un sociāldemokrātiem.  

“Mēs gribam mainīt varas arhitektūru un aizstāvēt kristīgās vērtības,” uzsvēra Grostiņš.

Minimālais, ko var izdarīt šāda grupa, ir “bloķēt ļaunos, neizdevīgos likumus”, maksimālais - “varam virzīt labos likumus”, sacīja Grostiņš.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti