Centra partija sākusi sadarbību ar Itālijas premjera Salvīni «Līgu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 1 mēneša.

Centra partija sākusi sadarbību ar Itālijas premjera Mateo Salvīni partiju "Līga", intervijā Latvijas Radio sacīja politiskā spēka kandidāts Eiropas Parlamenta vēlēšanām Jānis Valtervitenheims.

Intervijas ar Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Centra partija jau iepriekš pavēstīja par sadarbošanos ar Vācijas parlamentā opozīcijā esošo, eiroskeptisko "Alternatīva Vācijai". Eiropas Parlamenta vēlēšanās no Centra partijas kandidē arī "Alternatīva Vācijai" Bundestāga deputāts Valdemārs Herdts (Waldemar Herdt). "Mēs sadarbojamies ar trīs lielām partijām. Mums ir Bundestāga deputāts, mums ir sadarība ar Salvīni partiju un mums ir Austrijas partijas," teica Valtervitenheims.

Komentējot partijas politisko piedāvājumu Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Valtervitenheims sacīja, ka politiskais spēks vēlas panākt atgriešanos Eiropas Savienības (ES) pirmsākumos, kad tā bija vairāk ekonomiska savienība, bet mazāk politiska vienība. "Mēs nepareizi noslēdzām līgumus. Latvija tika izpirkta, izpārdota. Mēs esam pazaudējuši pareizo attiecību ekonomikā. Vēlamies, lai Eiropas Savienība palīdz mums nostāties tādā pašā ekonomiskā līmenī," pauda Valtervitenheims.

Centra partijā ar pirmo kārtas numuru sarakstā kandidē Latvijas Nākotnes pētījumu institūta valdes priekšsēdētājs Normunds Grostiņš. Tad sarkastā ir Herdts un viņiem seko SIA "OSTB" valdes priekšsēdētājs Aigars Bitāns.

Grostiņš iepriekš stāstīja, ka Centra partija ir strauji augošā, uz konservatīvajām kristīgajām vērtībām orientētā partija, kas strādā ar līdzīgi domājošajiem spēkiem visā Eiropas Savienībā. Centra partija vēlas cīnīties par taisnīgāku ES budžetu un ES fondu un atbalstu sadalījumu starp dalībvalstīm, jo, piemēram, Polija šobrīd saņem divreiz lielāku ES fondu finansējumu uz iedzīvotāju nekā Latvija.  

Grostiņš solīja, ka Centra partija Eiroparlamentā ļoti uzstājīgi piedāvās veidot taisnīgu ES budžetu, izlīdzinot tās netaisnības, kuru dēļ, pēc viņa teiktā, Latvijas ekonomika ir cietusi kopš iestāšanās ES.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti