Dienas ziņas

Zaķusalas tiešraides putnu barotavā – vistu vanags

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Ceļazīmju saskaņošana iekšpagalmos – turpmāk ar pašvaldību

Ceļazīmes iekšpagalmos turpmāk būs jāsaskaņo ar pašvaldību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Ja nav nepieciešams būvprojekts, no šī gada tā saucamo "gulošo policistu", stāvvietu un citu ceļazīmju izvietošana iekšpagalmos jāsaskaņo ar savu pašvaldību, ne ar "Latvijas Valsts ceļiem" (LVC), kā līdz šim. Likuma grozījumi pieņemti tamdēļ, ka pašvaldību speciālisti atrodas tuvāk iedzīvotājiem, un vietvaras šādas atļaujas varētu izsniegt operatīvāk.

Ceļazīmes, kur daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji iekšpagalmos regulē, kur būs atļauts novietot automobili, drīkst uzstādīt tikai pēc saskaņošanas jeb atļaujas saņemšanas. Tas pats attiecas uz citām ceļazīmēm un tādu ātruma samazināšanas elementu kā "gulošais policists". Līdz šim saskaņošanu veikuši LVC speciālisti, taču no šī gada tas ir pašvaldību uzdevums.

"Situāciju pašvaldībās vislabāk pārzina pašvaldības, un pašvaldībām arī būtu jāzina par to, kas notiek visā tās teritorijā, tai skaitā satiksmes jomā. Jo līdz šim veidojās situācijas, kad pašvaldības vispār nepārzināja, kas notiek, piemēram, iekšpagalmos.

Visbiežākie gadījumi ir, kad iedzīvotāji iekšpagalmos dala tās vietas, kur vienas mājas iedzīvotāji liks automašīnas," stāstīja LVC pārstāve Anna Kononova.

Piemēram, Rīgas domes Satiksmes departamentā šādu iesniegumu ir tik daudz, ka tos skata rindas kārtībā un cilvēki kādu laiku gaida atbildi.

"Šobrīd mēs redzam, ka šis darbu apjoms ir pieaudzis vairākkārt. Un attiecīgi šobrīd arī šī gada pamatbudžetā, kad tas tiks pieņemts, mēs virzīsimies ar papildu štata pieprasījumu. Jo ar esošo kapacitāti mēs nevarēsim nodrošināt šo funkciju. Jāsaprot, ka droši vien paies kāds laiks, līdz gan iedzīvotāji, gan mēs iemācīsimies savstarpēji komunicēt," norādīja Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora amata pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods.

Tas, cik bieži pašvaldībai jārisina šādas situācijas, gan atkarīgs no tās izmēriem. Proti, jo vairāk iekšpagalmu, jo vairāk iesniegumu. Joprojām vienīgā pašvaldība, kas aizvien nav norādījusi struktūrvienību, kas nodarbosies ar šiem jautājumiem, ir Jūrmala.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti