Dienas ziņas

Dāvina īpašu akmeni iznīcināto ebreju piemiņai

Dienas ziņas

Modernizē Skrīveru vidusskolas bibliotēku

Cilvēki pārgalvīgi Ventas rumbā

Ceļ trauksmi par pārgalvību, kopā ar bērniem šķērsojot Ventas rumbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Klupdami krizdami, bet tomēr par visām varītēm arī mazi bērni jādabū pāri Ventas rumbai – tik neapdomīgi rīkojas ne viens vien pieaugušais. Tas ir ļoti bīstami. Lai atpūta nepārvērstos par nelaimi, Kuldīgas glābēji spiesti celt trauksmi un aicināt pieaugušos būt atbildīgākiem. Arī līdzās esošajā Zilā karoga pludmalē glābēju palīdzība bijusi nepieciešama četriem cilvēkiem.

Video no novērošanas kamerām, kuras pavērstas uz Ventas rumbu, liek sastingt gan Kuldīgas novada pašvaldības policistiem, gan glābējiem, kuri to redz ikdienā. Kādā video vīrietis ar trim maziem bērniem šķērso rumbu, viens no bērniem iekrīt ūdenī, kādā citā video bērns ir uz vīrieša pleciem, vēl kādā - tiek nests klēpī.

Rumbu pāriet ir atļauts, tomēr pieaugušajiem būtu jāapzinās bīstamība un jāizvērtē,

vai tiešām šai ekstrēmajā gājienā būtu jāņem līdzi mazs bērns, kurš acumirklī tiks ierauts straumē un atsitīsies pret akmeņiem, ja pieaugušais paslīdēs un kritīs. Turklāt pats bērns situācijas bīstamību izvērtēt nevar. Glābēji, kuru pamatuzdevums ir uzraudzīt notiekošo līdzās esošajā Zilā karoga pludmalē, atzīst, ka var tikai aizrādīt neapdomīgajiem atpūtniekiem un brīdināt par bīstamību. 

"Akmeņi ir slideni, tur ir spicāki tie akmeņi, tie ir ļoti slideni. Uz tiem var pakrist, var aiziet pa straumi uz leju, straume ir ļoti ātra. Bail skatīties, kad iet ar bērniem uz pleciem, neko nevaram izdarīt, kad ir otrā pusē. Ir daudzi, kas vienkārši ignorē," pastāstīja glābēja Zane Zvirbule.

Televīzijas sastaptie atpūtnieki atzina, ka viņiem gājiens pāri rumbai šķiet aizraujošs.

Cilvēku neapdomība šogad daudz vairāk ir vērojama arī Zilā karoga pludmalē. Šogad glābēji jau četras reizes steigušies palīgā cilvēkiem, pērn tas nebija vajadzīgs nevienu reizi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti