Ceļ trauksmi par atbalsta mazināšanu Latgales medijiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Saeimas deputāti ir saņēmuši vēstules no vairākām sabiedriskām organizācijām Latgalē, kuras pauž bažas, ka šā gada budžeta projektā nav paredzēts iepriekšējos gados īstenotajai programmai, kas sniedza nozīmīgu atbalstu vietējiem medijiem un producentu grupām, stiprinot latviešu un latgaliešu valodu Latgales informatīvajā telpā.

Tenis Bikovskis par atbalstu medijiem Latgalē
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

“Latgolys” entuziastu grupa “Biļdis” pārstāvis Tenis Bikovskis intervijā Latvijas Radio pastāstījis, ka satraukumu paudušas 12 sabiedriskās organizācijas un producentu grupas. Pērn šim mērķim piešķīra 142 tūkstošus eiro, kurus Latgales medijiem sadalīja konkursā.

Šī nauda esot ļāvusi veidot daudzpusīgu saturu, piemēram, divus televīzijas raidījumus, vienu radio raidījumu, latgaliešu portālu. “Tā bija naudiņa, par ko visi mediji Latgalē kaut kādā veidā centās izdzīvot pagājušajā gadā,” sacīja Bikovskis.

Līdz ar finansējumu saturs Latgales medijos esot kļuvis kvalitatīvāks un arī vairāk. “Ja finansējuma nav, nav arī kvalitatīvu raidījumu, kvalitatīva produkta, nav arī latgaliešu valodas raidījumos,” sacīja Bikovskis.

Par atbalstu Latgales informatīvās telpas stiprināšanai otrdien, 19.martā, plānots spriest Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti