Dienas ziņas

Skrundas militārajā pilsētiņā ievieš maksas ieeju

Dienas ziņas

Sacenšas topošie apdares darbu speciālisti

Pierobežā caurlaidi var nenēsāt līdzi

Caurlaides uz robežām vairāk izmanto sezonas viesstrādnieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Lai uzturētos pierobežas joslas teritorijā, nepieciešama speciāla  robežsardzes izsniegta caurlaide. Tagad likumā ieviestas izmaiņas – caurlaide joprojām nepieciešama, taču tā vairs nav obligāti jāuzrāda robežsardzes darbiniekiem. Viļakas pārvaldes Punduru nodaļā novērots, ka pēdējā laikā pārkāpumu skaits, kad caurlaides nav, ir mazinājies. Par likuma neievērošanu pārkāpējiem draud vairāk nekā 200 eiro naudas sods.

Šobrīd robežkontrole rit stingrā režīmā: pastiprināta vērība pievērsta gan uzturēšanās caurlaižu izsniegšanas iemesliem, gan arī nelikumīgu valsts robežas šķērsošanas iespēju novēršanai. Valsts Robežsardzes Viļakas pārvaldes Punduru nodaļa atbild par kārtību Latvijas un Krievijas pierobežas joslā.

Lai te uzturētos nepieciešama robežsardzes izsniegta pastāvīgā vai terminētā caurlaide. Līdz šī gada sākumam caurlaidi bija jāglabā pie sevis. Tagad tā var arī nebūt blakus, jo informācija par īpašnieku pieejama robežsardzes nodaļu datu bāzēs.

Pieredze liecina: pēdējo gadu laikā pārkāpumi ar caurlaides neesamību, konstatēti daudz retāk. „Cilvēki ir informēti, ka caurlaide ir nepieciešama,” saka Punduru robežapsardzības nodaļas priekšnieks Roberts Kļava.

Tomēr, par spīti informētībai, vēl joprojām pierobežā pārkāpumi notiek.

Pastāvīgās caurlaides tiek izsniegtas personām, kuru deklarētā dzīvesvieta atrodas pierobežas joslā. Novērots gan, ka iedzīvotāju skaits te arvien samazinās, līdz ar to ievērojami lielāks pieprasījums ir pēc terminētajām caurlaidēm.

Vidēji mēnesī Punduru robežapsardzības nodaļā tās tiek sagatavotas ap 20 caurlaidēm un visbiežāk nepieciešamas sezonas strādniekiem. „Tā ir saimnieciskā darbība, jo pie zemniekiem vasaras periodos ir viesstrādnieki. Sezonas strādnieki, kas uz sezonu strādā. Tiem tiek prasītas caurlaides,” stāsta Kļava. „Tāpat arī mežizstrāde, mežizstrādes brigādes veic savus darbus. Tie ir pamati: saimnieciskā darbība, mežizstrāde, sēņošana, ogošana (..)Retāk gadās kādi, kas ir tūrisms, ekskursija. Bet tie jau ir retāk, kas veic apceļošanu gan ar velosipēdu, gan ar citiem transportlīdzekļiem,” pauž Kļava.

Caurlaides novada iedzīvotāji un viesi var saņemt  jebkurā no Valsts robežsardzes struktūrvienībām, kā arī elektroniski: vienotajā pakalpojumu portālā. Iespēja elektroniski reģistrēties, veicinājusi plašāku cilvēku informētību par caurlaides nepieciešamību pierobežā. Arī administratīvais sods par tās neesamību nav mazs: no brīdinājuma līdz pat 210 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti