Dienas ziņas

Pieprasījums pēc asinīm pieaug, donoru skaits sarūk

Dienas ziņas

Par Eiropas naudu šķībi stabi un tumšas ielas

Turpinās Burtnieka ezerā iekritušā vīrieša meklēšana

Burtnieku ezerā iekritušā makšķernieka meklēšana nesekmīga

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 8 mēnešiem.

Pirmdien aizvien turpinājās sestdien Burtnieku ezerā iekritušā makšķernieka meklēšana. Ūdenslīdēju darbus apgrūtina sliktā redzamība zem ūdens, kā arī lietainie laika apstākļi. Šis ir kārtējais negadījums uz ūdens, kas apliecina, ka, atrodoties laivā, obligāti ir jālieto glābšanas veste.

Burtnieku ezera inspektors Jānis Bērziņš rāda, ja cilvēkam notikuma brīdī mugurā būtu bijusi glābšanas veste, viņš būtu izglābts.

Ja šī veste būtu bijusi cilvēkam mugurā, tad tie makšķernieki, kas steidzās palīgā un izglāba to vienu, tad arī šis puisis būtu izglābts. Reizēm ir sajūta, ka vestes ir domātas inspektoram, nevis pašu drošībai. Šis ir spilgts piemērs, sestdien ezers bija mierīgs, bija bezvējš,” dusmīgs uz makšķerniekiem ir Burtnieku novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Jānis Bērziņš.

Īsi pēc notikuma, kad sestdienas pēcpusdienā, apgāžoties motorlaivai, ūdenī iekrita divi vīrieši, Bērziņš abas glābšanas vestes atrada peldam ezerā. Vienu vīrieti no ūdens izvilka citi makšķernieki, bet otru tā arī neizdevās glābt. „Tas nav paredzams, kurā brīdī var apgāzties - var sareibt galva, slikti palikt. Apgāzties var ļoti ātri,” norāda Bērziņš.

Pazudušā makšķernieka meklēšanas darbus jau kopš sestdienas veic ūdenslīdēji. Lai gan meklēšanas darbi notiek aptuveni triju metru dziļumā, pārmeklējamā teritorija ir ļoti plaša un ūdens necaurredzams. „Apmēram pie metra [biezas] ir dūņas, līdz ar to var teikt, ka redzamība apakšā ir nulle, un meklēšana notiek tikai ar taustes palīdzību,” glābšanas darbu smagumu skaidro Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš.

Arī glābšanas dienesta pieredze liecina, ka tieši neuzvilktas glābšanas vestes dēļ pēdējos gados bojā ir gājuši vairāki pārgalvīgi makšķernieki. Iespējams, situācija uzlabotos, ja par vestes nelietošanu uz ūdens draudētu sods. „Ceļu satiksmes drošībā ir drošības jostas, arī viņai ir sava funkcija, glābt cilvēka dzīvību konkrētā situācijā. Glābšanas veste ir perfekti tas pats. Ja nekas nenotiek, tad nekas nav vajadzīgs, tāpat arī uz ceļa - ja nenotiek sadursme, mēs jostu nepieciešamību nejūtam,” saka Skrastiņš.

Ūdenslīdēji meklēšanas darbus Burtniekā turpinās arī nākamajās dienās, savukārt vīrietis, kuru izdevās glābt, pēc medicīniskās palīdzības saņemšanas jau devies mājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti