Panorāma

Ukraina cietusi plašā kiberuzbrukumā

Panorāma

Sola sagatavot un izsniegt pūriņus jaundzimušajiem

B. Broka lūdz atļauju tiesas sēdēs piedalīties no AAE

Broka lūdz atļauju tiesas sēdēs piedalīties no Apvienotajiem Arābu Emirātiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa sākusi skatīt bijušās politiķes Baibas Brokas kukuļošanas krimināllietu. Broka pirmajā sēdē lūgusi atļauju viņai sēdēs piedalīties no Apvienotajiem Arābu Emirātiem, kur Broka šobrīd dzīvo. Tādējādi nākamā sēde nozīmēta pēc pusgada. Prokurors pauž bažas, ka šādā veidā tiek vilcināta iztiesāšana. 

Lai Broka varētu piedalīties sēdē no dzīvesvietas, tiesai jāvēršas Tieslietu ministrijā, kas savukārt lūgs Emirātu iestādēm nodrošināt Brokas dalību sēdē. Šādu kārtību paredz pagājušā novembra Augstākās tiesas senatoru kopsapulces lēmums. Prokurors Māris Urbāns lūgumā saskata riskus.

"Apvienotie Arābu Emirāti tomēr ir valsts, kur ir grūti prognozēt, cik sekmīga sadarbība būs.

Līdzšinējā pieredze rāda, ka ir gadījumi, kad minētā valsts vispār neatbild uz tiesiskās palīdzības lūgumiem. [..] Manā ieskatā šāda rīcība satur pazīmes, ka viņa faktiski cenšas izvairīties no šīs lietas savlaicīgas izskatīšanas," stāstīja Urbāns.

Par šādu prokurora viedokli sašutis ir Brokas aizstāvis Rinalds Bušs.

"Šis viņa pieņēmums ir bijis tāds absolūti retorisks, patosīgs un ienes tādu neveselīgu dzirksteli šajā procesā, kam nav nekāda pamatojuma," sacīja Bušs.

Tiesa Brokas lūgumu nenoraidīja. Tā norāda, ka Eiropas Savienības valstīm minimālais procesuālo lūgumu izpildes termiņš ir četri mēneši, bet citām valstīm tas var būt krietni ilgāks. Tāpēc nākamā sēde ir plānota pēc pusgada – 15. jūnijā.

KONTEKSTS:

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Baibu Broku aizturēja pirms diviem gadiem. Viņa tobrīd bija Nacionālās apvienības deputāte Rīgas domē un Latvijas Universitātes rektora vietniece. Lietā apsūdzēti ir arī "Skonto būve" bijušais īpašnieks Guntis Rāvis un bijušais uzņēmuma padomes loceklis Ivars Millers. Apsūdzības ieskatā Rāvis un Millers devuši kukuli Brokai, lai viņa aizstāvētu uzņēmuma intereses Latvijas Universitātes iepirkumā par Rakstu mājas būvniecību. 

Izmeklēšana pagājušā gada sākumā bija pabeigta, un prokuratūra nosūtīja lietu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai. Pirmā sēde bija paredzēta 19. maijā. Taču lietā jau divas reizes nomainījies tiesnesis un pirmās sēdes datums tika pārlikts par pusotru gadu. Tomēr izskatīšana no 2022. gada novembra tika pārcelta uz 14. janvāri, jo Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā tikusi veikta "krimināllietu pārdale slodzes izlīdzināšanai". Ģenerālprokurors Juris Stukāns izteicies, ka ir noteiktas lietas, kurās sabiedrībai ir pamats prasīt savlaicīgu rezultātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti