Brocēnu novadā turpina dzēst plašu riepu ugunsgrēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 4 mēnešiem.

Glābēji joprojām turpina dzēst plašu riepu un ēku ugunsgrēku kāda ražošanas objekta teritorijā Brocēnu novadā, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Patlaban ugunsgrēku turpina likvidēt 11 ugunsdzēsēji ar trīs autocisternām.

Dienestā norādīja, ka šāda tipa paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku ar daudzām degošām riepām nav viegli likvidēt.

Kā aģentūrai LETA stāstīja Brocēnu noada domes priekšsēdētājs Ārijs Sproģis (LZP) ugunsgrēks izcēlies riepu pārstrādes uzņēmuma ēkā, kas pilnībā ir nodegusi. Sadegusi arī daļa riepu, kas atradās ārpus ēkas. Pēcpusdienā pašvaldība norīkojusi savus cilvēkus un tehniku uz ugunsnelaimes vietu, lai palīdzētu ugunsdzēsējiem nodzēst ugunsgrēku, pirms iestājas tumsa.

"Pērn par šī uzņēmuma darbību pašvaldībā saņēmām iedzīvotāju sūdzības, arī pašvaldības policija uzņēmumu bija apsekojusi. Par to bijām informējuši arī Valsts vides dienestu (VVD)," stāstīja Sproģis.

Viņš stāstīja, ka pašvaldības mājaslapā un sociālajā vietnē "Facebook" informējuši iedzīvotājus par ugunsnelaimi un brīdinājuši iespēju robežās neatrasties piedūmotajās teritorijās, kā arī nepieļaut bērnu atrašanos ugunsgrēka apkārtnē.

"Laimīgā kārtā šodien pūš ziemeļu vējš, kas dūmus nes projām no apdzīvotās teritorijas," teica Sproģis.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, ugunsgrēks izcēlies SIA "Makrol" ražotnē. Uzņēmuma īpašniece Inita Ābele pastāstīja, ka nodegušajā ēkā atradusies riepu smalcināmā iekārta un uzņēmuma birojs. Silto laika apstākļu dēļ ēkā bijusi atslēgta apkure. "Ugunsgrēka vietā strādā arī policijas darbinieki, kas noskaidros ugunsgrēka cēloni," sacīja Ābele.

Patlaban viņa nevarēja pateikt uzņēmumam nodarīto zaudējumu apjomu, vien atzina, ka tie ir ievērojami.

VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece aģentūrai LETA sacīja, ka pašlaik turpinās dzēšanas darbi Brocēnu novada Cieceres pagasta Emburgā, Bērzāju ielā 6A , tāpēc VVD inspektori nevar iekļūt teritorijā, lai to novērtētu.

""Makrol" 2016.gadā izsniegta atļauja piesārņojošai darbībai - nolietoto riepu vulkanizācijai un sagriešanai ar jaudu 1380 tonnas gadā," teica Kļaveniece.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, 2018.gadā "Makrol" apgrozījums bija 117 806 eiro, savukārt zaudējumi -15 639 eiro.

KONTEKSTS:

Ceturtdien, 6.februārī, ap plkst.4. glābēji steidzās uz izsaukumu Cieceres pagastā, kur saskaņā ar sākotnēji informāciju ražošanas objekta teritorijā dega ēka un riepas. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg riepas un ēku konstrukcijas, turklāt spēcīgā vēja ietekmē liesmas strauji izplatās.

Ugunsdzēsējiem pēc četru stundu intensīva darba izdevās ierobežot liesmu izplatīšanos un nosargāt vienas ēkas piebūvi.

Notikuma vietā kopumā dega riepas 500 kvadrātmetru platībā un divas mūra ēkas 300 kvadrātmetru platībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti