Dienas ziņas

Eiropā pieaug saslimstība ar Covid-19

Dienas ziņas

Latvijā atzīmē Olimpisko dienu

Brīvprātīgie palīdz novākt vētras postījumus

Brīvprātīgie palīdz novākt vētras postījumus Majoru pludmalē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 9 mēnešiem.

Arī šodien turpinās vakardienas vētras postījumu likvidēšana. Ielās arvien dzird ugunsdzēsēju mašīnu sirēnas, sētniekiem darba pilnas rokas. Tikmēr sociālos tīklus vakar aplidoja sauciens pēc palīdzības Majoru pludmalē. Jūra bija pārņēmusi Eiropas čempionāta pludmales volejbolā galveno laukumu. Spēles izdevās veiksmīgi pārcelt uz citiem laukumiem, bet Majoros šorīt satikās vairāki desmiti brīvprātīgo gan no Jūrmalas, gan Rīgas, lai čempionāta laukumus sagatavotu pludmales volejbolistiem pēc iespējas ātrāk.

Gan ar lieliem zābakiem, lāpstām un grābekļiem, gan vienkārši stiprām rokām un labu apņemšanos. Majoru pludmalē šorīt varēja redzēt vairāk cilvēku, nekā ierasts darba dienas rītam. Ne tik daudz, cik būtu gribējies Eiropas čempionāta pludmales volejbolā rīkotājiem, jo tribīnes ir tukšas, bet šorīt prieks par katru palīdzīgu roku pāri.

"Te viss izpostīts, mūsējiem vajag palīdzēt sagatavoties, lai var spēlēt un viss notiek, atbraucu palīdzēt," stāsta brīvprātīgais Jānis Bērziņš. Vakar no rīta, kad visā Latvijā vējš pieņēmās spēkā, Majoros  ziemeļrietenis aizpūta cerības, ka Eiropas čempionāta spēles varētu notikt jūras krastā.

"Protams, mēs gatavojāmies vētrai, mēs bijām pamatīgu aizsargvalni izbūvējuši, bet pret dabas spēkiem neko nespējām padarīt un šis valnis, faktiski šīs smilšu apjoms ir iekļuvis centrālajā stadionā, ar kuru tagad daudzie brīvprātīgie cīnās," saka Eiropas čempionāta pludmales volejbolā direktors Kaspars Timermanis.

Aizsargvalnis tagad pats jāatbrīvo. Tāpat mazajos spēļu laukumos jāpaceļ, jānoliek vietā un jāsakārto vēja izmētātās un salauztās lietas.

Studentam Ričardam šodien vajadzēja sēdēt universitātes auditorijā. Tā vietā viņš kopā ar daudziem citiem šodien cilā lāpstu. "Tas viss skalojas ciet, mēs nevaram viņu dabūt vispār vaļā, nereāli, mums vajag traktoru īstenībā, mēs jau stundu rokam un vispār nav rezultāta. Viņas ūdens visu laiku skalo, mēs izrokam un tas viss tiek saskalots atpakaļ 10 sekunžu laikā," skaidro Ričards.

Centrālais spēļu laukums ir vissmagāk vētras skartā vieta. Tas jāatbrīvo no krietnas smilšu kārtas.

"Lielākajā daļā stadionā ir 50 centimetru smilšu kārta virs pamata līmeņa, attiecīgi, tur ir vadi iekšā, krēsli iekšā, iepludinātas, apraktas daudzas mantas, kuras tagad ir jāizrok lai varētu uzstādīt visu tehniku un rīt varētu sākt spēles," pauž Timermanis.

Līdz ar citiem brīvprātīgajiem Majoros darbos piedalījās arī LTV sporta redakcijas vadītāju Andris Ušackis. Viņš zina, cik svarīgi ir tas, ka šādam starptautiskam pasākumam dažu stundu laikā izdevās atrast citu norises vietu.

"Šajā te tukšajā gadā tas ir viens no svarīgākajiem notikumiem un tāda skāde, kas notikusi, te jāpalīdz saglābt un jāparāda solidaritāte visiem kopā un sporta entuziastiem tas ir īstais laiks nākt talkā," tā Ušackis. "Šobrīd strādā brīvprātīgie bērni, spēles notiek, dzīvās translācijas notiek, šis ir unikāls čempionāts ar tik daudziem pārbaudījumiem," tikmēr skaidro Timermanis.

Kopumā pagājušajā diennaktī ugunsdzēsēji saņēmuši 320 izsaukumus, lai novērstu vētras radītos postījumus. Lūztoši koki sabojājuši 30 automašīnas un radījuši 2 pārvades elektrolīniju bojājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti