Dienas ziņas

Ar riteņiem uz Romu

Dienas ziņas

Meklē garāko līgodziesmu

Briežuciema pamatskolā pēdējais izlaidums

Slēdzamajā Briežuciema pamatskolā aizvadīts pēdējais izlaidums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 11 mēnešiem.

Briežuciema pamatskola ir vienīgā no 11 Balvu novada vispārizglītojošām skolām, kur nupat aizvadīts pēdējais izlaidums. Arī šīs lauku skolas reorganizācijas iemesls ir strauji rūkošais skolēnu skaits un skolas uzturēšanas augstās izmaksas.

Balvu novada Briežuciema pamatskolā priecīgas noskaņas mijas ar skumjām. Četri 9. klases skolēni ir pēdējie šīs skolas absolventi.

Skola Briežuciema pagastā izveidota pirms 107 gadiem. Skolēnu skaits strauji sarucis - no vidēji 70 skolēniem 2010. gadā līdz 19 šogad, un skolu nolemts slēgt.

Pēdējos 20 gadus skola atradās pagasta centrā un tai bija nozīmīga loma arī pagasta kultūras dzīvē.

"Skola ir noteikti pagasta sirds un dvēsele. Jautājums: priekš kam tad vispār dzīvot, ja ne priekš bērna?" rūgtumu par skolas slēgšanu neslēpa tās direktors Aigars Keišs.

"Kā pasaulē visi ceļi ved uz Romu, tā nelielā pagastā visi ceļi ved uz skolu. Kamēr ir bērni, skolai jābūt pašvaldībā, bet tas nav arī atkarīgs tikai no pedagogu un vecāku gribēšanas, bet arī no pašvaldības budžeta," norādīja Briežuciema pamatskolas skolotāja, absolventes Patrīcijas mamma Silvija Ločmele.

Taupīt pašvaldības budžetu – tas ir vēl viens iemesls, kāpēc skolu slēdz. Briežuciema pamatskolas uzturēšana vidēji izmaksāja 57 000 eiro gadā.

Lai arī šeit kā pamatskolotāji strādāja vien četri cilvēki, grūtības sagādāja arī pedagogu algu finansēšana. Turpmāk skolotāji darbu turpinās četrus kilometrus attālajā Baltinavas vidusskolā, kur mācīsies arī lielākā daļa skolēnu. Tas nozīmē, ka nauda skolēniem tagad no Balviem sekos uz blakus novadu.

"Sajūtas ir neizsakāmas, priecīgas, reizē arī skumīgas par to, ka tās skolas vairs nebūs. Tālāk es došos uz Baltinavas vidusskolu," teica Briežuciema pamatskolas 9. klases absolvente Patrīcija Ločmele.

"Skolas ir diezgan lielos rādiusos viena no otras. Un arī noteikti bieži gadās, ka citām skolām nav līdzekļu, lai izbraukātu tos visus rādiusus. Bieži vien vecākiem pašiem ir jādomā, kā dabūt skolēnus uz skolu," piebilda Briežuciema pamatskolas 9. klases absolvents Valfrīds Cvetkovs.

Briežuciema pamatskolā tagad skolēnu čalas aizstās vien strūklakas šalkas. Strūklaka ir arī viens no 9. klases absolventu pašu rokām veidotajiem projektiem. Iecerēts, ka turpmāk skolas telpās atradīsies Briežuciema pagasta pārvalde un Tautas nams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti