Brīdina par atkārtotu apledojumu uz ceļiem; reģionālie autobusi var kavēties vai tikt atcelti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Valsts autoceļu tīklā strādā 118 ziemas tehnikas vienības, taču lietus ietekmē apledojums uz ceļiem var veidoties atkārtoti. Ceļu apledojuma un atkalas dēļ var tikt atcelti reģionālo autobusu reisi vai būtiski kavēties to izpilde.

"Latvijas Valsts ceļi" informēja, ka otrdien, 20. decembrī, uz plkst.12.30 Kurzemē un vietām Pierīgā līst, arī sasalstošs lietus. Galvenie autoceļi vairākkārt ir kaisīti, un šobrīd strādā 118 ziemas tehnikas vienības. Taču lietus ietekmē kaisītais materiāls var tikt noskalots, ledū izveidotās rievas izkust un apledojums var veidoties atkārtoti.

Patlaban valsts rietumu daļā braukšanas apstākļus apgrūtina lietus un apledojuma veidošanās.

Dobeles apkārtnē uz vietējiem un reģionālajiem autoceļiem braukšanas apstākļi ir īpaši apgrūtināti.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir arī daudzviet Latgalē un Vidzemē, īpaši uz valsts vietējiem un reģionālajiem autoceļiem.

Meteorologi prognozē, ka dienas laikā sasalstošais lietus var skart valsts lielāko daļu. Ceļi var būt slideni, un pārvietošanās pa tiem var būt īpaši apgrūtināta, īpaši pa grants autoceļiem, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu.

Ļoti grūti izbraucami būs vietējās nozīmes grants ceļi, kurus ziemā uztur ar piebraukta sniega kārtu – ceļus klāj ledus un ūdens kārta, savukārt uzturēšanas darbi šādos laikapstākļos ir neefektīvi.

Tikmēr Autotransporta direkcija brīdināja, ka šajās dienās apledojuma, atkalas un piesalstoša lietus dēļ reģionālo autobusu reisu izpildes kavēšanās var būt no dažām minūtēm līdz pat stundai, kā arī pārvadātāji atkarībā no faktiskā ceļu stāvokļa var lemt par reisu daļēju vai pilnīgu atcelšanu pasažieru drošības dēļ, informēja Autotransporta direkcija.

Aktuālā informācija par atceltajiem reisiem pieejama Autotransporta direkcijas mājaslapā sadaļā "Atceltie reisi".

Pārvadātāji informē par vairāku reisu kavēšanos un pat atcelšanu Kurzemē, piemēram, Talsu, Ventspils, Liepājas apkārtnē, kā arī Zemgalē, jo līst piesalstošs lietus.

Savukārt ceļu uzturētāju tehnikas vienības apstrādā valsts galvenos autoceļus, bet apledojums izveidojas atkārtoti, būtiski samazinot drošas braukšanas iespējas. Tāpēc iesaka plānot braucienus ar laika rezervi, kā arī sekot līdzi aktuālajai informācijai.

Autotransporta direkcija aicina reģionālo autobusu pasažierus šajos laikapstākļos rēķināties arī ar iespējamu garāku transportlīdzekļu bremzēšanas ceļu un peļķēm ap pieturām. Tāpat Autotransporta direkcija atgādina par ceļu satiksmes noteikumu, ka pasažieriem, kuru sēdvietas aprīkotas ar drošības jostām, braukšanas laikā jābūt piesprādzētiem.

Jau ziņots, ka otrdien Latvijā ir spēkā oranžais brīdinājums spēcīga apledojuma dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti