4. studija

Kāpēc Rīgas skolu medmāsām nepienākas veselības apdrošināšanas polises?

4. studija

Kāpēc, remontējot ielas, netiek nomainītas vecās, iegrimušās lūkas?

"Rīgas namu pārvaldnieks" šausmīgai nāvei nolemj baložus

Bolderāja mājas bēniņos uziet ieslēgtus baložus; tikai daļu putnu izdodas glābt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rīgas apkaimē Bolderājā kādas mājas bēniņi kļuva par kapliču ieslēgtiem dzīviem vairāk nekā 100 putniem, jo bēniņos tika noslēgti visi logi un šķirbas. Dažus bez ūdens un pārtikas palikušos putnus gan izdevās izglābt, pateicoties iedzīvotājas vērīgumam.

Bolderājā baložu dūdošana ik rītus likusi vietējai iedzīvotājai Natālijai Brolišai, dodoties uz darbu, pavērst skatu augšup – uz kādas mājas bēniņiem. Šis sievietes ieradums paglāba desmitiem putnu no bojā ejas.

“Te kādu rītu eju garām un skatos, ka daži baloži sēž uz jumta, bet visi logi ir aizvērti. Es padomāju – varbūt kāds ir nolēmis ar tiem nodarboties, izlaist un ielaist, ka kāds par viņiem rūpējas. Otrajā rītā eju un skatos, ka tie baloži, kas aiz loga, nevis vienkārši sēž, bet sitas pret logu un krīt zemē. Es sapratu, ka kaut kas nav kārtībā,” stāsta Natālija.

Sieviete zvanījusi pa tālruni 112, tomēr tur atbildējuši, ka pašai jāmeklē nama apsaimniekotājs. Natālija stāsta – sirds drebējusi aiz uztraukuma par ieslodzītajiem putniem, tāpēc nav padevusies un internetā atradusi organizāciju “Drauga spārns”. Viņi reaģējuši nekavējoties. Atbraukusi arī pašvaldības policija un putnu ķērāji no Beinerta veterinārās klīnikas.

Baložu glābšana noritējusi caur lūku, kas savieno mājas augšējo stāvu ar bēniņiem. Lūka gan bijusi aizslēgta, taču izdevās to atvērt un Rīgas Pašvaldības policija caur to iekļuva bēniņos.

“Policistiem, ierodoties adresē, sākumā nelikās, ka augšā kaut kas būtu. Bet izdevās sameklēt personu, kurai ir atslēgas, tikām iekšā un noskaidrojām, ka

iekšā vairāk nekā piecdesmit baloži atrodas. Daudzi bija jau beigti. Daudzi bija novājināti.

Varēja redzēt, ka viņiem nebija iespējas izlidot ārā un padzerties, ne paēst,” stāsta Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Romāns Kozlinskis.

Bēdīgo situāciju ar ieslēgtajiem putniem apliecina arī veterinārārsts Jānis Beinerts: “Tas, kas to darīja, bez šaubām viņš to darīja, lai putni ietu bojā. Tos, kas tur neizdzīvoja, mēs neskaitījām, bet to bija ļoti daudz.”

Mājas iedzīvotāji uzskata, ka apsaimniekotājam – “Rīgas namu pārvaldniekam” – par baložiem pasūdzējies viens no kaimiņiem, kas mājā nemaz īsti nedzīvojot. Putni bēniņos mājojuši ilgus gadus un nevienam neesot traucējuši, jo nama iedzīvotāji šīs telpas tāpat neesot apsaimniekojuši.

“Rīgas namu pārvaldnieka” darbinieki izvēlējušies lētāko situācijas risinājumu – logus aizvērt un pakļaut baložus drošai nāvei, nevis izsaukt organizācijas, kas nodarbojas ar putnu izķeršanu.

“Vairāk nekā 100 bija beigti. Es pati tur uzkāpu un paskatījos. Tā aina bija vienkārši šausmīga. Ik pēc soļa – miris putns. Un tur, kur bija tas logs, pa kuru viņi lidoja, bija vienkārši kalns ar mirušu baložu ķermeņiem. Viņi sitās tajā logā, jo gribēja izlidot,” atceras kāda mājas iedzīvotāja.

Nama iedzīvotāji nespēj aizmirst baložu līķu kaudzes un vaino sevi, ka par putniem bēniņos nav interesējušies. Tie tur dzīvojuši gadiem, un neviens pat nebija pamanījis, ka putniem draud briesmas.

Tikmēr “Rīgas namu pārvaldnieks” meklē vainīgo, kurš aizvēra logus un atstāja vairāk nekā simts baložu nomiršanai. “Šis gadījums ir neordinārs, jo situācija, ka kaut kādā veidā varētu būt ierobežota putnu vai citu dzīvnieku kustība šāda veida telpās... Parasti uzņēmums šādā veidā nestrādā. Tas, ko mēs šobrīd zinām, ka bija sūdzības no dzīvokļa īpašniekiem par to, ka putni traucē, un pamatmērķis bija novirzīt putnu plūsmas no centrālās ieejas uz citām ieejām, kur var iekļūt šajā bēniņu telpā. Tāds bija pamatmērķis.

Bet, ja skatās uz izpildījumu, tad mums nav skaidrs, kurā brīdī ir veikti kuri darbi par lūku jeb logu aizvēršanu. Šobrīd uzņēmumā ir sākta dienesta pārbaude,

lai precizētu, kurš un kurā brīdī kādus lēmumus ir pieņēmis un kāda ir mūsu darbinieku atbildība, jo situācija, kurā gājuši bojā putni, nav pieļaujama,” sacīja “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns.

Rīgas Pašvaldības policija ierosinājusi administratīvo lietu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Tikmēr Bolderājā izglābtie baloži ir nonākuši organizācijas “Drauga spārns” brīvprātīgo aprūpē. Kad tie izveseļosies, tos  atkal laidīs brīvā dabā, kur baloži atkal varēs uzsākt pilnvērtīgu putna dzīvi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti