Bolderājā atklāj veselības un sociālo dzīvojamo telpu kompleksu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Piektdien, 11. jūnijā, Bolderājā, Mežrozīšu ielā 43, atklāj veselības un sociālo dzīvojamo telpu kompleksu 12 832 kvadrātmetru platībā, informēja "Rīgas pilsētbūvnieks".

Jau šovasar, ievērojot ierobežojumus, pakāpeniski būs pieejama ēka ar 218 dzīvokļiem dažādu sociālo grupu pārstāvjiem. Durvis vērs arī Rīgas Sociālā dienesta teritoriālais un dienas centrs, kas piedāvās vairākus jaunus pakalpojumus bāreņiem, vientuļajām mātēm un citiem grūtībās nonākušiem rīdziniekiem.

"Rīgas pilsētbūvnieka" pārstāvis Ivo Kiršblats
00:00 / 00:55
Lejuplādēt

"Galvenais ir veselības centrs. 4000 kvadrātmetru telpas viņiem ir.

Līdz šim Rīgas veselības centra Bolderājas filiāle dzīvoja stipri šauros apstākļos, kas nebija atbilstoši nekādiem normatīviem, cilvēkiem tur īsti nebija vietas.

Tāpēc tas būs patīkams jaunums. Tur būs īpašs akcents uz sociālajiem pakalpojumiem. Būs baseins jaunajām māmiņām ar bērniem, operāciju bloks, dienas centri, dienas sociālie centri. Tas pakalpojumu klāsts būs plašs. "Rīgas pilsētbūvnieks" bija šī projekta pasūtītājs, vadītājs un būvuzraugs. Mēs apsaimniekosim šo ēku. Kopējās projekta izmaksas bija gandrīz 17 miljoni eiro," pastāstīja "Rīgas pilsētbūvnieka" pārstāvis Ivo Kiršblats.

Rīgas domē informēja, ka no visiem dzīvokļiem 178 ir vienistabas dzīvokļi, 37 divistabu, 3 trīsistabu servisa dzīvokļi un 69 projektēti atbilstoši vides pieejamības prasībām cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (servisa dzīvokļi). Ir četras speciālas telpas ratiņkrēsliem ar 44 uzlādes vietām. Dzīvojamās telpas aprīkotas ar trauksmes signalizācijas pogām.

Ēku kompleksā bez sociālajiem un servisa dzīvokļiem veselības centrs aizņems 3997 kvadrātmetrus. Papildus jau ierastajiem pakalpojumiem būs pieejami peldbaseini pieaugušajiem un zīdaiņiem, fizioterapijas un rehabilitācijas telpas ar vingrošanas zāli. Plānots veikt arī funkcionālo un radioloģisko diagnostiku.

Dienas stacionārs aprīkots ar modernu operāciju zāli. Tur atradīsies arī Rīgas Sociālā dienesta teritoriālais centrs “Bolderāja”, daudzfunkcionāls sociālo pakalpojumu centrs, kurā nodrošinās dienas aprūpes centra pakalpojumu bērniem un dienas centra pakalpojumu pilngadīgām personām, kā arī sociālos pakalpojumus vecākiem ar garīgās attīstības traucējumiem ar bērniem, un Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra struktūrvienība.

Projekts finansēts no Rīgas pašvaldības budžeta un aizņēmuma Valsts kasē.

Ir izstrādāts arī šī rajona tālākās attīstības apbūves priekšlikums.

Par otrās kārtas uzsākšanu un finansēšanu domei jāpieņem atsevišķs lēmums. Otrajā kārtā paredzēts strādāt pie četru sociālo dzīvojamo māju būvniecības projekta aptuveni 16 800 kvadrātmetru platībā, ar kopējo dzīvokļu skaitu ne mazāku kā 471, ja tiks izbūvēti vienistabas dzīvokļi, vai 350, ja tiks izbūvēti dažāda lieluma dzīvokļi. Paredzētas arī nedzīvojamās telpas, tai skaitā arī dienas aprūpes centram.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti