Krustpunktā

Aktuāli: Covid-19 saslimstības rādītāji aug; Valsts prezidents rosina pārmaiņas

Krustpunktā

Valsts budžets 2022: kā nozaru ministrijas iecerējušas tērēt naudu

Raimonds Graube: Kamēr būsim vienoti un stipri savos lēmumos, tikmēr esam garantēti droši

Bijušais NBS komandieris: Kopumā Latvija no misijas Afganistānā ir ieguvēja 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kopumā no Amerikas Savienoto Valstu (ASV) un sabiedroto spēku misijas Afganistānā Latvija ir ieguvēja. To Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja bijušais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris, ģenerālis Raimonds Graube.

Bijušais NBS komandieris norādīja, ka Latvija no misijas Afganistānā ir daudz ieguvusi valsts nacionālajai drošībai un pašaizsardzībai. Graube skaidroja, ka Latvija izdarīja divas nozīmīgas lietas, piedaloties misijā. Pirmkārt, Latvija apliecinājusi, ka ir uzticama NATO dalībvalsts. Viņš arī uzsvēra, ka misijā piedalījās teju 50 valstis, tajā skaitā arī ārpus NATO, kas ir būtisks apliecinājums Latvijas spējai sadarboties. 

"Krustpunktā" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē raksti - Krustpunktā

 

Jauna epizode katru darba dienu, garums - 52 min.

“Mēs ceram, ka pie kādiem konfliktiem NATO būs tas lielais [palīdzības] garants. (..) Mēs nevaram kopā būt ar NATO un nepalīdzēt. Te nav nekāda brīvbiļete, ka varētu teikt aizsargājiet mūs, bet mēs nepiedalāmies,” sacīja Graube. 

Otrkārt, no misijas Afganistānā Latvija ir būtiski ieguvusi valsts pašaizsardzībai, uzskata Graube. Viņš skaidroja, ka aptuveni 3000 Latvijas karavīru pieredzējuši šo militāro operāciju, kas ir milzīgs ieguvums. 

“Mums ir visi vadošie virsnieki, instruktori, arī skolās visās pasniedzēji ar Afganistānas vai Irākas pieredzi. Tas ir milzīgs spēks, kas stiprina Latvijas armiju.

Tā pieredze, kas ir uzkrāta tur, nav izvērtējama, jo tās nav mācības. Jebkurš plāns, jebkura lieta, ko tu liec uz papīra Afganistānā, tas tiek realizēts kādā reālā situācijā,” norādīja bijušais komandieris, atzīmējot, ka šādu pieredzi nav iespējams iegūt militārajās mācībās. 

Par spīti Latvijas četriem zaudētajiem karavīriem misijas laikā, kuru zaudējams ir neizmērojams, Latvijas nacionālajās interesēs mēs esam ieguvēji un esam stiprinājuši mūsu valsts aizsardzību gan politiski, gan militāri, sacīja Graube. 

Savukārt, vaicāts par ASV rīcību, pieņemot lēmumu aiziet no Afganistānas, Graube sacīja, ka, viņaprāt, Savienotajām Valstīm un sabiedrotajiem bija jāaiziet, tomēr ASV vajadzēja izveidot skaidru un saprotamu spēku izvešanas plānu. Viņš uzskata, ka pietrūka skaidru spēku izvešanas nosacījumi, pie kādiem valsti atstāt. 

Vienlaikus Graube pauda, ka agrāk vai vēlāk ASV bija jāpamet Afganistāna, piebilstot, ka “nevar ilgstoši rūpēties par valsti, kas pati nespēj parūpēties par sevi”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti