Panorāma

Valdība atbalsta 2022. gada valsts budžetu

Panorāma

Eiropas Komisija aicina atbalstīt patērētājus

Kur vilkt ētikas robežu?

Bijušā politiķa Mamikina darbs valsts iestādē un atbalsts dezinformācijai – vai savietojami?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Vai privāts "YouTube" kanāls, kurā tiek atbalstīta dezinformācija, ir savietojams ar darbu valsts iestādē? Šāds ētiskas dabas jautājums šobrīd skāris bijušo žurnālistu un bijušo eiroparlamentārieti Andreju Mamikinu, kurš Valsts darba inspekcijā (VDI) ieņem stratēģiskās komunikācijas vadītāja amatu. Mediju eksperti norāda – ētikas problēmas ir saskatāmas.

Līdztekus tiešajiem darba pienākumiem Valsts darba inspekcijā bijušā žurnālista un eiroparlamentārieša Andreja Mamikina brīvā laika aktivitātes skatāmas arī "YouTube" kanālā "Mamikins.tv".

Piemēram, nesenākā raidījuma tiešraidē Andrejs Mamikins intervēja bijušo Austrumu slimnīcas feldšeri Marinu Kornatovsku. Intervijas vēstījums ir turpinājums jau iepriekš feldšeres paustajai dezinformācijai, kur šis saturs vēl tiek pastiprināts un atbalstīts.

Mamikina un Kornatovskas sarunas fragments:

Kornatovska: Uzpurņus mums uzvilka, drīz važas uzliks. Ļāva taču uzlikt uzpurņus. Arī līdz važām nav tālu.
Mamikins: Saprotiet, vairākums atļāva. Vairākums valkā, esmu grēcīgs, nēsāju. Dažkārt man vieglāk.
Kornatovska: 90% atļāva ar sevi darīt visu, ko vēlas. Atļāva sevi nolikt uz ceļiem. Es pat teiktu – četrrāpus.
Mamikins: Jā.

Uz jautājumu, vai kanāla saturs nav pretrunā ar Valsts darba inspekcijas vērtībām un ētikas kodeksu, kurā viens no punktiem paredz neitralitātes ievērošanu, Mamikins atbildēja rakstiski, ka pilda un pildīs viņam saistošos Ētikas kodeksa noteikumus.

Valsts darba inspekcijas vadītājs Renārs Lūsis tikmēr telefonsarunā norādīja, ka par darbinieka "YouTube" kanālu ir informēts, taču vēlas nodalīt to, kas Mamikins ir kā personība un ko viņš dara kā Valsts darba inspekcijas darbinieks, jo tās esot divas dažādas lietas.

Savukārt labklājības ministrs Gatis Eglītis (Jaunā konservatīvā partija), kura vadītās ministrijas pakļautībā ir Valsts darba inspekcija, atbildēja rakstiski – lai gan privātā dzīve nodalāma no darba, jāsaprot, ka īpaši publiskajā sektorā nodarbinātajiem publiskajā telpā paustās nostājas ietekmē uztveri arī pārstāvētās organizācijas kontekstā.

"Šī situācija ir apspriesta ar VDI vadību, un tai tiks pievērsta uzmanība, taču nepieciešamību pēc radikālas rīcības es šobrīd nesaskatu," viņš atbildēja.

Savukārt Rīgas Stradiņa universitātes profesore Anda Rožukalne, vērtējot situāciju no ētikas viedokļa, skaidroja, ka darba devējam noteikti būtu vērts pārrunāt ar darbinieku gan iespējamo kaitējumu iestādes reputācijai, gan to, kā dezinformācijas popularizēšana var ietekmēt darba kvalitāti un komunikācijas vēstījumus.

Rožukalne teica: "Viņa ārpusdarba komunikācija ir sasaistāma ar viņa profesionālo komunikāciju, kaut vai šajā konkrētajā raidījumā viņš apspriež darba tiesiskās attiecības, kādas ir viņa raidījuma varonei. Un tas attiecas uz viņa darbavietas kompetenci. Nu, jā, es redzu šeit ētikas problēmas – gan darbinieka ētikas, gan arī politiskās komunikācijas ētikas problēmu."

Vērtējot Mamikina kanālu un raidījumu, Rožukalne norādīja, ka tā mērķis ir paturēt bijušo politiķi iespaidīgā redzamības zonā, uzturēt viņa politisko kapitālu un atpazīstamību caur tām idejām, par ko viņš diskutē ar savu viesu palīdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti