Bijušā «Autoceļu uzturētāja» šefa lieta par teju 300 000 eiro zaudējumiem «valsts makam» nonāk tiesā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Šogad jūlijā Rīgas tiesas apgabala prokuratūra tiesai nosūtīja krimināllietu pret bijušo “Latvijas autoceļu uzturētāja” (LAU) šefu Vladimiru Kononovu par pienākumu nepildīšanu, kā dēļ valstij nodarīti zaudējumi 277 300 eiro apmērā.

Prokuratūra paziņojumā medijiem informēja, ka saskaņā ar lēmumu par lietas nodošanu tiesai LAU valde, tostarp apsūdzētā persona, kura bija valdes priekšsēdētājs, 2016. gadā apstiprināja iepirkuma nolikumu un līguma projektu. Ņemot vērā konkursa rezultātus, LAU valde nolēma slēgt līgumu ar kādu SIA.

Valdes priekšsēdētājs, kurš bija pilnvarots parakstīt līgumu ar SIA, nolaidīgi pildot savus amata pienākumus, parakstīja pēc satura atšķirīgu iepirkuma līgumu, kurā vispār netika noteikta preces cena, tas neatbilda valdes apstiprinātajam līguma projektam un radīja iespēju SIA piedāvāt un piegādāt preces par cenām, kas ir augstākas par iepirkuma procedūrā piedāvātajām, informēja prokuratūra. Tādējādi tika pieļauta LAU līdzekļu neefektīva un nelietderīga izmantošana.

Pamatojoties uz noslēgto iepirkuma līgumu, LAU vairākkārt iegādājās no SIA preci, kuras cena pārsniedza iepirkuma procedūrā piedāvāto, teikts prokuratūras paziņojumā.

Apsūdzētā persona saukta pie atbildības par valsts amatpersonas  pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas.  

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.

Pret divām personām šajā lietā kriminālprocess izbeigts, jo šo personu darbībās netika saskatītas nozieguma pazīmes.

No 2011. gada līdz 2017. gada augustam LAU valdes priekšsēdētāja amatu ieņēma Vladimirs Kononovs.  Viņš amata atstāšanu skaidroja ar personiskiem iemesliem. Taču tas notiek laikā, kad Satiksmes ministrija (SM) LAU valdes locekļiem, tostarp pašam Kononovam, pieprasījusi paskaidrojumus saistībā ar saimnieciskās darbības auditā atklātu informāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti