Dienas ziņas

Uzņēmēji redz iespēju piedāvāt darbu bēgļiem

Dienas ziņas

Nedēļas beigās – pāreja uz ziemas laiku

Bezdarbs Liepājā mazinās

Bezdarbs Liepājā sarūk; NVA redz perspektīvu tam samazināties vēl vairāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 7 mēnešiem.

Bezdarba līmenis Liepājā ir mazliet sarucis, jo, salīdzinot ar augusta beigām, tas krities par 0,6%, sasniedzot 11,3%. Kā skaidro Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Liepājas filiāles vadība, tad darba iespējas pilsētā esot visnotaļ plašas.

"Ja mēs paskatāmies, kā iekārtojas darbā, tad septembris mums šogad ir izdevies īpaši labs. 469 bezdarbnieki iekārtojās darbā un šobrīd ir pieejamas 296 darba vietas. Tās ir ļoti dažādas: sākot no mazkvalificētiem darbiem - sētnieki, krāvēji. Taču ir vajadzīgas arī pārdevējas, veikala kasieres, šūšanas iekārtu operators un noliktavas pārziņi," norāda aģentūras Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane.

Valūtas svārstības Krievijā ietekmējušas arī otru lielāko nozari pilsētā – tekstilrūpniecību. Piemēram, apakšveļļas ražošanas uzņēmumā SIA V.O.V.A strādā 275 darbinieki, un galvenā eksporta valsts ir Krievija. Šobrīd situācija uzņēmumā ir stabilizējusies un vēl vasarā tika meklēti jauni darbinieki, diemžēl neveiksmīgi.

"Vajadzēs paciesties līdz pavasarim, taču jau nākamgad ceram uz ražošanas palielinājumu," saka uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Vladimirs Zozuļa. "Ja viss šādos tempos turpināsies, tad līdz normālai uzņēmuma ražošanas atjaunošanai būs vajadzīgi no pieciem līdz 10 gadiem. Mēs centāmies atrast darbiniekus, bet Liepājā, izrādās, nav šuvēju. Tad sākām pieņemt darbā cilvēkus citās uzņēmuma filiālēs. Citur nāca klāt 20 darbinieku, taču šeit par 20 samazinājās," pauda Zozuļa.

Stabilizējas situācija arī zivrūpniecības nozarē un, kā liecina NVA sniegtā informācija, Liepājas zivju pārstrādes uzņēmums SIA “Kolumbija Ltd” strādā un pakāpeniski atjauno darbinieku skaitu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti