Bezdarbniekiem mācīs gribēt strādāt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Mācīties nevis jaunu arodu, bet vispirms mācīties gribēt strādāt - tā cilvēkus, kuri nestrādā gadu un vairāk, atpakaļ darba vietās grasās atgriezt nodarbinātības eksperti. 

Viņi pieļauj, ka šāda pieeja daudziem nepatiks tāpat kā tas, ka būs jāapmeklē motivācijas kursi un jāiet pie psihoterapeita vai cita speciālista. Taču tieši šādas vadlīnijas bezdarba novēršanai šodien apstiprināja valdība.  

Sludinājumu portālos ir simtiem vakanču, bet tikmēr 30% bezdarbnieku uz darbu neiet jau gadu vai ilgāk. Arī valsts apmaksātie kursi viņiem nepalīdz un darbu atrast viņi nespēj. Tāpēc tagad nolemts, ka ar katru strādās individuāli.

Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors Imants Lipskis pieļauj, ka  daudziem tas nepatiks.

Programmā visvairāk uzmanības pievērsīs tieši tām grupām, kam darbu atrast ir visgrūtāk. Tie ir cilvēki pirmspensijas vecumā, jaunieši, cilvēki ar invaliditāti un ilgstošie bezdarbnieki. Daudzi no viņiem pie dzīves bez darba jau ir pieraduši, tāpēc, pieaicinot nevalstiskās organizācijas, tiks rīkoti motivācijas kursi.  

Otrdien šīs pamatnostādnes apstiprinātas valdībā. Programmas mērķis ir nākamo piecu gadu laikā samazināt ilgstošo bezdarbnieku skaitu uz pusi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti