Dienas ziņas

Ziemas talka pie Kaņiera ezera

Dienas ziņas

"Rail Baltica" trasē atklāti nozīmīgi objekti

VUGD depo iemītniekiem ļaus palikt līdz 1. jūlijam

Bez pajumtes paliks 25 ugunsdzēsēju depo dzīvojoši rīdzinieki; domei nav iemesla gādāt mitekļus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Nav nekā pastāvīgāka par "pagaidu" - tā Rīgas dome raksturo situāciju, ka netālu no Gaismas pils pašvaldībai piederošā ugunsdzēsēju depo ēkā vismaz deviņos dzīvokļos nelegāli dzīvo 25 rīdzinieki. Līdz ar glābēju pārcelšanos uz jaunām telpām Rīgas dome iecerējusi izdzīt arī tur mītošos, un lielākā daļa neatbilst kritērijiem, lai pašvaldība tiem ierādītu citu dzīvojamo platību.

Bez pajumtes paliek 25 ugunsdzēsēju depo dzīvojoši rīdzinieki; domei nav iemesla gādāt mitekļus
00:00 / 04:05
Lejuplādēt
Māris dzīvoklī ugunsdzēsēju depo ēkā Rīgā, Akmeņu ielā 17, dzīvo kopš 1974. gada. Pie dzīvokļa nu jau pirms 109 gadiem celtajā trīsstāvu depo ēkā sākumā tika Māra tēvs, kas tajos laikos strādāja kā ugunsdzēsējs. Vēlāk Māris pats 18 gadus dienējis glābšanas dienestā, tad devies izdienas pensijā. Viņš atzīst, ka kopš 1993. gada līgums par dienesta dzīvokļa izmantošanu nav pagarināts. Līdzīgā situācijā ir arī pārējos astoņos dzīvokļos virs depo telpām mītošie.

 

"Praktiski visi ugunsdzēsēji," stāsta Māris. Jautāts par izveidojušos situāciju, Māris atzīst: "Vispār briesmīgi, nezinu, ko iesākt."

Akmeņu ielas namā dzīvojošie neziņā nonākuši, jo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Rīgas domei piederošās telpas martā plāno atbrīvot, daļu pārceļot uz jaunuzcelto depo Jaunpils ielā.

"Attiecīgi iedzīvotājus, kas tur dzīvo, dienests no savas puses viņus jau iepriekš ir informējis - gan tad, kad sākts projektēt depo, gan arī regulāri ik pēc pusgada par to, ka mēs šīs telpas atbrīvosim. Un attiecīgi, dienestam aizejot uz jaunajām telpām, iedzīvotājiem savas dzīvošanas jautājums jārisina ar Rīgas domi. Jo, mums aizejot, mēs vairs neapkurināsim tās telpas un mēs nemaksāsim ne par ūdeni, ne par elektrību, ne par citiem šāda veida pakalpojumiem," teica VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Rīgas dome pēc ugunsdzēsēju aiziešanas plāno atbrīvoties arī no pārējiem ēkas iemītniekiem. Viņu uzturēšanās tur ir prettiesiska, saka Rīgas vicemērs Oļegs Burovs no "Gods kalpot Rīgai". "Mēs visi zinām šo teicienu - nav nekas pastāvīgs kā pagaidu. Tas ir šis variants. Droši vien cilvēki domāja, ka tas tā turpināsies vienmēr. Mēs redzējām, ka vecāki tur dzīvoja nelikumīgi, tagad bērni tur dzīvo bez kaut kāda tiesiska pamata. Tanī pašā laikā es nevaru cilvēciski viņiem pateikt: ejiet šobrīd, februārī, ziemā prom nezin uz kurieni."

Tādēļ vispirms domes departamentiem uzdots divu nedēļu laikā apzināt, vai no tur dzīvojošajiem kādam pienākas sociālā palīdzība. Domes pretimnākšana būs atļauja tur uzturēties līdz 1. jūlijam.

Speciāli šiem iedzīvotājiem jaunus normatīvus dome pieņemt neplāno, jo tas būtu prettiesiski. Līdzīgu situāciju Rīgā esot maz, ir pārliecināts Burovs.

"Viens, divi dzīvokļi vienā mājā droši vien ir, bet tik lielā vairumā vienā īpašumā... Es domāju, ka tas ir vienīgais," teica Burovs.

Akmeņu ielas 17. nama iedzīvotājs Māris atzīst, ka trūcīgs nav, tādēļ domes palīdzība nepienākas. "Vai nu man cietumā jāiesēžas, lai tiktu pie dzīvokļa. Pagaidām es sevi varu uzturēt, sievu un 16 gadus veco meitu. Bet, ja es īrēšu dzīvokli, es nebūšu spējīgs vairāk to darīt. Man būs jākļūst par maznodrošināto un būs jāprasa palīdzība."

Rīgas dome pēc ēkas atbrīvošanas domā to izmantot Pašvaldības policijas vajadzībām, skaidro Burovs: "Tāpēc, ka mums ar katru gadu Rīgas pilsētā ir vairāk video novērošanas kameras. Šogad plānots uzstādīt jaunas 46 video novērošanas kameras Vecmīlgrāvī. Tajā pašā laikā to monitori ir maz. Tāpēc vajadzētu jaunas telpas, kur ir vairāk monitoru, kur var sekot līdzi visam, kas notiek Rīgas pilsētā." 

Ja atjaunošanas plāns neizdosies, depo māju izsolīs, bet iegūto naudu izmantos policijas vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti