Bez būtiskiem starpgadījumiem noslēdzies «Baltic Pride 2021»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Bez būtiskiem starpgadījumiem noslēdzies „Baltic Pride 2021”. Visas nedēļas garumā norisinājās dažādi pasākumi, kas simbolizē LGBT – lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu – kopienas un tās atbalstītāju redzamību un tiesības būt vienlīdzīgiem. Kaut arī praids norisinājās bez īpašiem starpgadījumiem, policija visas nedēļas garumā un arī šodien pasākumam pievērš pastiprinātu uzmanību. Šogad ierastais gājiens nenotika, tā vietā cauri Rīgai brauca “Praida busiņš”.

Bez būtiskiem starpgadījumiem noslēdzies «Baltic Pride 2021»
00:00 / 03:07
Lejuplādēt

Jau kopš pirmdienas norisinājās 40 pasākumi, lai veicinātu LGBT+ kopienas un tās atbalstītāju redzamību nacionālā un Eiropas līmenī gan sabiedrībā un politikā, gan arī uzņēmējdarbībā. Praida līdzvadītājs Kaspars Zālītis stāstīja, ka nedēļa aizvadīta pacilājoši:

"Jāsaka to, ka arī politiski šī ir bijusi ārkārtīgi nozīmīga nedēļa, jo mūsu konferencēs ir piedalījies Mārtiņš Staķis ("Par"/"Progresīvie"), pasākumos piedalījies arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") un šodien arī iekšlietu ministre Marija Golubeva ("Attīstībai/Par").

Pirmkārt, tā ir cilvēktiesību demonstrācija. Mēs iestājamies par to, ka mums ir nepieciešamas vienlīdzīgas tiesības.

Tāpat arī šogad praida uzsaukums ir "Līdz mēs visi būsim vienlīdzīgi!" Mēs iestājamies par dažādām grupām, tāpēc praids ir redzamākais cilvēktiesību pasākums, tāpēc mēs to cenšamies šādi parādīt."

Praidā valdīja svētku noskaņojums, un to apliecināja arī satiktie dalībnieki.

Praida noslēgumā "Hanzas peronā" klātesošos uzrunāja arī iekšlietu ministre Golubeva, uzsverot LGBT tiesību nozīmīgumu Latvijā.

"Un nekaunēsimies no tā, ka vēlamies būt brīvi. Brīvi dzīvot un īstenot savus sapņus. Un nozīmīgāko būšanas par cilvēku vērtību – mīlēt," uzsvēra politiķe.

Policija visas nedēļas garumā aktīvi patrulēja ielās un to arī turpina darīt šodien. Līdz šim būtiski starpgadījumi netika konstatēti. Taču vairāki miermīlīgi protestētāji sestdien ar plakātiem un izkārtnēm pauda savu nostāju par to, kāds ģimenes modelis viņiem ir pieņemams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti