Dienas ziņas

Mūziku apgūst ārpus Latvijas

Dienas ziņas

Sākas festivāli "Nāc līdzās!"

Beverīnas novads lemj par labu industriālajam parkam

Beverīnā pašvaldība lemj par labu industriālajam parkam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 2 mēnešiem.

Beverīnas novada pašvaldības deputāti pievienojas sabiedrības viedoklim un arī atbalsta savas administratīvās teritorijas robežu maiņu ar Valmieras pilsētas pašvaldību Vidzemes industriālā parka izveidei. Lēmums par to tika pieņemts ārkārtas sēdē, septiņiem deputātiem balsojot “par”, bet vienam ”pret”. Nākamais solis ir abu pašvaldību pieņemto lēmumu dokumentācijas sagatavošana un iesniegšana Saeimā, no kuras būs atkarīgs procesa iznākums. Šobrīd Saeimā tiek virzīti grozījumi Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā.

Lai gan jautājums par Beverīnas novada 118 hektārus lielās teritorijas pievienošanu Valmierai Vidzemes industriālā parka izveidei  Beverīnas novadā izraisīja asas un ilgas diskusijas, vairākums iedzīvotāju ieceri tomēr atbalstīja. Tas arī bija pamats pašvaldības deputātu pozitīvajam lēmumam.

Pret teritorijas robežu maiņu balsoja Iveta Rambola no vēlētāju apvienības “Kaugurieši”, tā apliecinot uzticību saviem vēlētājiem. Tāpat bažas esot, vai robežu maiņa vispār būs iespējama un vai lielo meža platību varēs transformēt kā industriālo zonu.

“Mēs jau praktiski izejam uz risku šobrīd, jo nav jau arī valstiski pieņemtsm vai varēsim šo jautājumu sakārtot tā, ka tur varēs nodarboties ar uzņēmējdarbību,” saka Rambola.

Šobrīd Saeimā tiek virzīti grozījumi likumā, lai vienkāršotu administratīvo teritoriju robežu maiņu. Valmieras un Beverīnas novada sadarbība šādā jautājumā gan nav vienīgais precedents. Administratīvās teritorijas grozīšana aktuāla ir arī starp Engures un Tukuma novadiem, taču Saeimas dienaskārtībā nav bijis jautājums par meža zemes izmantošanu citām vajadzībām.

“Gan Beverīnas novads, gan Valmieras pilsēta ir ieguldījuši ļoti daudz cilvēkstundu, lai mēs nonāktu līdz šim brīdim. Ir veikti arī apjomīgi pētījumi un mēs esam gatavi iet tālāk, tāpēc arī ceram uz Saeimu,”  pauž Valmieras pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums.

Beverīnas novada domes priekšsēdētāja Cilda Purgale uzskata, „ka Vidzemē ir ļoti vajadzīga uzņēmējdarbības attīstība, jo nav jau tās nemaz tik daudz. Valmiera mums ir Vidzemē vienīgā republikas pilsēta, tāpēc mēs arī piekritām, ar domu un cerībām. Ceru, ka arī valsts sapratīs.”

Beverīnas novada vadība uzskata, ka šī situācija ir administratīvo teritoriju robežu reformas sekas. Pašvaldība neietilpst to 30 vidū, kurām ir iespēja saņemt Eiropas naudas savai attīstībai. Tāpēc tiek veidota sadarbība ar Valmieru.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti