Panorāma

A.Maskata operas "Valentīna" pirmizrāde

Panorāma

Kampaņā aicinās maksāt nodokļus

Dāvja ārstēšanas nauda pārskaitīta Filadelfijas klīnikai

Bērnu slimnīcas fonds pārskaita naudu Filadelfijas klīnikai Dāvja ārstēšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 5 mēnešiem.

Piektdien Bērnu slimnīcas fonds pārskaitīja iedzīvotāju un valsts saziedoto naudu Filadelfijas klīnikai, kura gatava glābt smagi slimā deviņus gadus vecā Dāvja dzīvību, informēja LTV korespondente Līva Rauhvargere.

Lielāko daļu summas jeb aptuveni 240 000 eiro, kas nepieciešama Dāvja ārstēšanai, saziedoja iedzīvotāji, bet vēl 100 000 eiro ar valsts atbalstu ziedoja valsts uzņēmums „Latvijas Valsts meži”.

Piektdienas rītā visa summa no Bērnu slimnīcas fonda pārskaitīta Filadelfijas klīnikai, kura vienīgā piekrita uzņemt Dāvi un veikt operācijas, kas nepieciešamas viņa dzīvības glābšanai.

Kad ASV sāksies darbadiena, Filadelfijas klīnika, saņemot apliecinājumu par Dāvja ārstēšanas apmaksu, varēs noteikt konkrētu datumu, kad zēnam būs jāierodas klīnikā uz ārstēšanu. Pastāv cerības, ka tas varētu notikt jau nākamnedēļ.  

"Vakardienas telefona sarunā klīnika apstiprināja, ka tiklīdz viņi redz, ka maksājums ir aizgājis, viņi tuvāko dienu laikā var to datumu noteikt," saka Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa. "Tas nozīmē – viņi šodien atnāks uz darbu un maksājums viņus gaidīs jau priekšā. Vajadzētu būt, ka nākamajā nedēļā Dāvim ir iespēja doties," saka Dambiņa.

Dāvi pavadīs mamma un divi ārsti – reanimatologs un bērnu ķirurgs. Bērnu slimnīcas fonds arī uzsāka sarunas ar Filadelfijas klīniku, lai ārstiem ļautu novērot Dāvja ārstēšanas manipulācijas, gūstot pieredzi, kuras Latvijā nav.  

"Viņi ļoti, ļoti gatavojas un ir ļoti priecīgi. Un mums visiem vēl ir līdz galam grūti noticēt, ka tas ir bijis iespējams tik īsā laika posmā (..) Lai arī viņi ir piekusuši pēc lielās uzmanības, kas absolūti neierasti, bet ir cilvēcisks prieks par līdzcilvēku sirsnību un gatavību tādā brīdī nākt palīgā," saka Dambiņa.

Tikmēr veselības ministrs pēdējās dienās esot vairākkārt runājis ar finanšu un labklājības ministriem par darba sākšanu pie valstiskiem risinājumiem. Pašreiz gan prioritāte ir valsts budžeta pieņemšana, tāpēc reālais darbs pie šīs problēmas sākšoties vēlāk.

"Neiet runa tikai par to, kādā veidā tiks noformēts naudas savākšanas maksāšanas mehānisms. Ļoti svarīgi ir arī izstrādāt kritērijus, kādiem gadījumiem nauda no šī fonda no īpašas apdrošināšanas tiek ņemta. Es domāju – nākošā gada pirmajā pusgadā mums būs konkrēti risinājumu veidi, ko piedāvāt," pauž Belēvičs.

Tikmēr ASV goda konsuls sameklēja Filadelfijā divas ģimenes, kuras apņēmās palīdzēt Dāvja mammai orientēties pilsētā un sniegt cilvēcisku atbalstu, tāpat mammai būs nodrošināts tulks, lai viņa varētu sekot līdzi dēla ārstēšanas procedūrai. 

Jau ziņots, ka Bērnu slimnīcas fonds uzsāka ziedojumu vākšanu Dāvja ārstēšanai ārzemēs. Viņam konstatēta smaga kombinēta pataloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, kā rezultātā veidojas neatgriezeniski vielu maiņas traucējumi un iestājas imūndeficīta sindroms.

Dāvis ir pirmais pacients, kuram ir nepieciešams doties ārpus Eiropas Savienības (ES) un ekonomiskās zonas, un kura medicīnisko manipulāciju izmaksas ir tik augstas, tāpēc lūgums pēc apmaksas tika iesniegts Nacionālajam veselības dienestam. 27.novembrī ir saņemts oficiāls Nacionālā Veselības dienesta lēmums par atteikumu sniegt finansiālu atbalstu un tādējādi nodrošināt pacienta ārstniecību Filadelfijas Bērnu klīnikā.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti